Alicja majewska nie kibicuje roxie węgiel i viki gabor. powód zaskakuje

Alicja majewska nie kibicuje roxie węgiel i viki gabor. powód zaskakuje
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk15.01.2024 | 7 min.

Alicja majewska nie kibicuje nowym gwiazdom i to mocno zaskakuje. Legendarna polska piosenkarka znana jest z ciepłego podejścia do młodych artystów, jednak tym razem zachowała dystans. W wywiadzie dla popularnego magazynu wyznała, że nie śledzi karier Roxie Węgiel i Viki Gabor. Jaka jest tego przyczyna? Właśnie temu postanowiliśmy się przyjrzeć.

Alicja Majewska nie kibicuje nowym gwiazdom

Alicja Majewska należy do grona najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich artystek. Przez lata zdobyła status prawdziwej legendy polskiej sceny muzycznej. Choć wiele lat temu wycofała się z estrady, wciąż cieszy się ogromnym szacunkiem i sympatią fanów. Majewska zawsze podkreślała, jak ważna jest dla niej publiczność i jak bardzo docenia wsparcie otrzymywane od słuchaczy. Dlatego tym bardziej zaskakuje jej ostatnia wypowiedź na temat młodych, dopiero raczkujących gwiazd polskiej sceny muzycznej.

W najnowszym wywiadzie Alicja Majewska przyznała, że zupełnie nie interesuje się karierami Roxie Węgiel i Viki Gabor - artystek, które odnoszą obecnie wielkie, międzynarodowe sukcesy. Jak to możliwe, że legendarna piosenkarka, zawsze życzliwie nastawiona do młodych artystów, tym razem zachowała aż taki dystans?

Powód niechęci Alicji do młodych artystek

Alicja Majewska nigdy specjalnie nie ukrywała, że ma bardzo tradycyjne podejście do muzyki. Zawsze podkreślała, jak ważne dla niej są przede wszystkim: warsztat wokalny, muzykalność i ogólny talent artystyczny. Choć nigdy nie negowała znaczenia ciężkiej pracy i determinacji, uważała, że prawdziwy artysta musi mieć przede wszystkim niezwykły talent od Boga. Być może właśnie dlatego nie potrafi dostrzec tych cech w młodych wokalistkach.

Jak stwierdziła w wywiadzie, Roxie Węgiel i Viki Gabor zawdzięczają swoje sukcesy głównie udziałowi w talent show. Ich kariery zostały w dużej mierze "wykreowane" przez telewizję. Tymczasem ona sama, choć także startowała w konkursach dla młodych talentów, najpierw przez lata ciężko pracowała nad swoim warsztatem wokalnym. Być może dlatego nie docenia osiągnięć młodych artystek, które sławę zdobyły tak szybko i - w jej odczuciu - tak łatwo.

Czytaj więcej: Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę

Gabor i Węgiel kontra legendarna piosenkarka

Viki Gabor i Roxie Węgiel faktycznie stosunkowo szybko zdobyły status supergwiazd. Obie nastolatki zostały laureatkami muzycznych talent show - odpowiednio "The Voice Kids" i "Eurowizji Junior". Choć ich kariery rozkwitły błyskawicznie, dziewczyny ciężko pracują nad rozwojem swoich umiejętności wokalnych i estradowych. Odnoszą kolejne sukcesy zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Trudno jednak oczekiwać, by Alicja Majewska - legenda polskiej piosenki z ponad 50-letnim stażem - doceniała dokonania raptem kilkunastoletnich wokalistek.

Być może gdyby młode artystki miały okazję spotkać się z Alicją Majewską osobiście i zaprezentować jej swój warsztat wokalny "na żywo", legendarna piosenkarka nieco bardziej by je doceniła. Na razie jednak, nie znając bliżej ich umiejętności, pozostaje sceptyczna.

Dlaczego Majewska nie ceni dwóch młodych wokalistek

Alicja majewska nie kibicuje roxie węgiel i viki gabor. powód zaskakuje
  • Uważa, że zawdzięczają sławę głównie udziałowi w telewizyjnych talent show
  • Sądzi, że ich kariery zostały "wykreowane" przez media
  • Podkreśla, że sama na sukces pracowała latami
  • Nie docenia umiejętności wokalnych młodych artystek
  • Uważa, że brak im prawdziwego talentu

Jak widać, Alicja Majewska prezentuje dość krytyczne podejście do młodych wokalistek. Być może gdyby lepiej je poznała, nieco złagodziłaby swoją opinię. Na razie jednak podchodzi do ich sukcesów z dużym dystansem i sceptycyzmem. Trudno ją za to winić - w końcu reprezentuje zupełnie inną epokę w polskiej muzyce.

Majewska o powodach swojej niechęci do młodych gwiazd

Alicja Majewska wprost przyznaje, że nie śledzi karier Viki Gabor i Roxie Węgiel. Jak tłumaczy w wywiadach, ma ku temu kilka powodów.

Po pierwsze, uważa, że dzisiejsza sława przychodzi młodym artystom zbyt łatwo i zbyt szybko. Sukces nie jest już efektem lat ciężkiej pracy, tylko raczej zasługą marketingu i promocji. Po drugie, Majewska nie ufa talent show, które jej zdaniem "produkują" gwiazdy niczym na taśmie produkcyjnej. Po trzecie, sceptycznie podchodzi do umiejętności wokalnych młodych artystek, których osobiście nie zna. I wreszcie, jako artystka oldschoolowa, po prostu nie rozumie nowych trendów w muzyce.

Te czynniki sprawiają, że legendarna piosenkarka nie potrafi docenić talentu i ciężkiej pracy młodych wokalistek. Być może z czasem nieco złagodzi swoje krytyczne stanowisko. Na razie jednak wyraźnie dystansuje się od nowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Legenda polskiej sceny muzycznej a nowe pokolenie artystek

Trudno dziwić się, że Alicja Majewska - legenda polskiej piosenki z ponad 50-letnią karierą - nie do końca rozumie i akceptuje nowe zjawiska na scenie muzycznej. Dorastała w zupełnie innych czasach, kiedy o sławie decydował niemal wyłącznie talent. Dzisiejszy show-biznes, promocja w mediach społecznościowych i udział w telewizyjnych talent show to dla niej nowinka.

Alicja Majewska Roxie Węgiel i Viki Gabor
- legenda polskiej sceny muzycznej - młode, wschodzące gwiazdy
- 50-letnia kariera - raptem kilkuletnie doświadczenie
- tradycyjne podejście do sztuki - nowoczesny image
- sukces zawdzięcza ciężkiej pracy - rozpoznawalność dzięki telewizji i social mediom

Trudno więc dziwić się, że Majewska nie rozumie nowej generacji artystów i nie do końca docenia ich starania. Być może z czasem, obserwując dalsze losy młodych wokalistek, dostrzeże w nich autentyczny talent. Na razie jednak wyraźnie dystansuje się od ich sposobu budowania kariery.

Mimo wszystko, fani Majewskiej liczą, że legendarna artystka z czasem doceni dokonania młodszych koleżanek po fachu. W końcu, choć dzieli je ogromna różnica pokoleń, łączy je pasja do muzyki i chęć dotarcia do publiczności. Być może z czasem Majewska dostrzeże w młodych gwiazdach nie tylko dziecięce twarze, ale także prawdziwy, artystyczny talent.

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się zaskakującej wypowiedzi Alicji Majewskiej na temat młodych wokalistek - Roxie Węgiel i Viki Gabor. Okazuje się, że legendarna artystka, zawsze życzliwie nastawiona do debiutantów, tym razem zachowała wyraźny dystans. Jak tłumaczy, nie interesuje się karierami dziewczyn, gdyż uważa, że zawdzięczają sławę jedynie udziałowi w telewizyjnych talent show.

Przyjrzeliśmy się bliżej powodom niechętnej postawy Majewskiej. Jak się okazuje, ma ona bardzo tradycyjne podejście do sztuki i nie docenia umiejętności młodych wokalistek, których osobiście nie zna. Ponadto uważa, że w przeciwieństwie do niej zdobyły sławę zbyt szybko i zbyt łatwo.

Postaraliśmy się spojrzeć na sprawę z obu stron - zarówno z perspektywy legendy polskiej piosenki, jak i młodych, obiecujących artystek. Majewska reprezentuje zupełnie inną epokę, więc trudno dziwić się jej sceptycznemu podejściu do współczesnego show-biznesu. Być może jednak z czasem doceni talenty nowego pokolenia polskich wokalistek.

Mamy nadzieję, że artykuł pozwolił przyjrzeć się tej ciekawej sytuacji z różnych perspektyw. Choć starsi i młodsi artyści zdają się dzielić przepaść, łączy ich pasja do muzyki. Być może kiedyś ta więź okaże się silniejsza niż różnice pokoleniowe.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk

Muzyka to dla mnie nie tylko hobby, to pasja. Na moim blogu znajdziesz wiele informacji na temat ciekawych artystów i różnorodnych brzmień.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły