Wielkie Kolędowanie Polsatu 2023. Gwiazdy na scenie!

Wielkie Kolędowanie Polsatu 2023. Gwiazdy na scenie!
Autor Eliza Wójcik
Eliza Wójcik19 grudnia 2023 | 7 min

Tegoroczne Wielkie Kolędowanie Polsatu to wyjątkowe świąteczne wydarzenie. Ulubieni polscy artyści wystąpią 24 grudnia w malowniczej scenerii Tatr, a dokładniej na szczycie Bachledówki. Widzów z pewnością urzekną zarówno piękne górskie widoki, jak i występy znakomitych gwiazd. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi Alicja Majewska, Skaldowie, czy Roksana Węgiel. Koncert transmitowany przez Polsat rozpocznie się o godzinie 16:35 i na pewno dostarczy wielu wspaniałych muzycznych wrażeń.

Tradycja muzycznego spotkania

Wielkie Kolędowanie z Polsatem to coroczna świąteczna tradycja, podczas której największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej wykonują kolędy i pastorałki. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 16 lat, zawsze 24 grudnia. Dla wielu Polaków stało się nieodłącznym elementem wigilijnego wieczoru.

Tegoroczna, siedemnasta już edycja koncertu, będzie zwieńczeniem cyklu pięciu bożonarodzeniowych występów transmitowanych przez Polsat. Rozpoczną się one już w południe, a ich organizatorzy zadbali, by kolędowanie rozbrzmiewało w różnych zakątkach Polski.

Wyjątkowa lokalizacja

Kulminacją świątecznych koncertów będzie wigilijny występ na szczycie Bachledówki w Tatrach, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Jasnogórskiej. To miejsce szczególne zarówno dla późniejszego papieża Jana Pawła II, jak i dla prymasa Stefana Wyszyńskiego. Nic więc dziwnego, że właśnie w tej wyjątkowej górskiej scenerii ponad tysiąc metrów nad poziomem morza rozbrzmiewać będą polskie kolędy w wykonaniu największych gwiazd.

Gwiazdy w góralskiej scenerii

Tegoroczna odsłona Wielkiego Kolędowania z Polsatem nawiązywać będzie do góralskich tradycji. W kościele na Bachledówce zabrzmią pastorałki w mocnych, charakterystycznych aranżacjach. Na scenie pojawią się gwiazdy związane z Podhalem.

Położony na szczycie góry kościół i maleńki klasztor Ojców Paulinów był bardzo ważnym miejscem dla kardynała Stefana Wyszyńskiego, który tu spędzał każdą wolną chwilę, ukochał je także Ojciec Święty Jan Paweł II. Niezwykłe otoczenie i serdeczne przyjęcie ojców Paulinów i górali, mieszkańców Bachledówki przyczyniło się do tego, że tegoroczny koncert jest naprawdę wyjątkowy - dodaje Nina Terentiew, członkini Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

Wśród artystów, którzy zaprezentują góralskie brzmienia znaleźli się bracia Golcowie, Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Staszek Karpiel-Bułecka. Ten ostatni od lat związany jest z zespołem Golec uOrkiestra, który również wystąpi podczas któregoś z poprzedzających koncertów. Z pewnością pod Tatrami rozbrzmiewać więc będą mocne, porywające dźwięki, idealnie komponujące się z surowym, zimowym krajobrazem.

Inni wykonawcy

Oprócz góralskich akcentów, podczas Wielkiego Kolędowania z Polsatem na scenie pojawią się również gwiazdy znane z zupełnie innych rejonów Polski. Wystąpi między innymi ponadpokoleniowa artystka Alicja Majewska. Usłyszymy także młode talenty: Roksanę Węgiel, Kubę Badacha i Oskara Cymsa. Nie zabraknie również trenerki z programu „Twoja twarz brzmi znajomo” - Agnieszki Hekiert. Wisienką na torcie będą z pewnością legendarni Skaldowie oraz dziecięcy chór Mała Armia Janosika.

Czytaj więcej: Kto wystąpi na Pol’and’Rock Festival 2024? Pełny skład artystów.

Występy znanych artystów

Tegoroczne Wielkie Kolędowanie z Polsatem zapowiada się wyjątkowo interesująco pod względem artystycznym. Wystąpią zarówno śpiewające legendy polskiej sceny, jak Alicja Majewska i Skaldowie, ale także reprezentanci młodego pokolenia - Roksana Węgiel, Kuba Badach czy Oskar Cyms.

Alicja Majewska wieloletnia diva polskiej sceny muzycznej
Skaldowie legendarny zespół grający od lat 60. XX wieku
Roksana Węgiel młoda wokalistka, zwyciężczyni Eurowizji Junior

Warto zwrócić uwagę, że koncert będzie okazją także do wysłuchania artystów, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką. W programie znalazła się bowiem trenerka programu „Twoja twarz brzmi znajomo” - Agnieszka Hekiert. Jej barwny, rozrywkowy występ z pewnością wniesie ożywienie w nastrój wydarzenia.

Góralskie brzmienia

Specyficzny, górski klimat koncertu podkreślą występy artystów związanych z Podhalem. Usłyszymy zarówno braci Golec, jak i braci Karpiel-Bułeckich. Ich pastorałki i kolędy w mocnych, charakterystycznych aranżacjach z pewnością wprowadzą publiczność w podniosły nastrój.

Premiera wigilijnego koncertu

Wielkie Kolędowanie Polsatu 2023. Gwiazdy na scenie!

Tegoroczna, siedemnasta już odsłona Wielkiego Kolędowania z Polsatem swoją premierę będzie miała wigilijnego wieczora, 24 grudnia o godzinie 16:35. Transmisja potrwa co najmniej dwie godziny, a być może nawet dłużej - wszystko zależy od werwy i nastroju zgromadzonych artystów.

Koncert, który na stałe wpisał się już w kalendarz świąteczny wielu polskich rodzin, poprowadzi tradycyjnie duet prezenterów Polsatu. W tym roku będą to Krzysztof Ibisz oraz Paulina Sykut-Jeżyna.

Cykl poprzedzających koncertów

Choć kulminacją całego przedsięwzięcia będzie występ na Bachledówce, to jednak już wcześniej, bo od godziny 12:00 potrwa seria koncertów poprzedzających to wydarzenie. Odbędą się one w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu, w kościele Mariackim w Katowicach oraz w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Dzięki takiemu zabiegowi radyść Świąt Bożego Narodzenia popłynie z różnych stron Polski.

Miejsca organizacji wydarzenia

Tegoroczne Wielkie Kolędowanie z Polsatem podzielone jest na dwa bloki wydarzeń.

  • Od godziny 12:00 transmitowane będą koncerty z trzech lokalizacji:
    • Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu
    • Kościół Mariacki w Katowicach
    • Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie
  • Kulminacyjny koncert rozpocznie się o 16:35 w scenerii Tatr, na szczycie Bachledówki, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Jasnogórskiej

Takie poprowadzenie wydarzenia sprawia, że świąteczna radość popłynie z różnych stron Polski, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć w telewizji piękne, historyczne obiekty sakralne.

Podsumowanie

Tegoroczna edycja Wielkiego Kolędowania z Polsatem zapowiada się wyjątkowo interesująco. Organizatorzy przygotowali dla widzów wiele atrakcji - koncerty w różnych zakątkach Polski, a przede wszystkim występ gwiazd na tle tatrzańskich szczytów. Przed telewizorami z pewnością zasiądą całe rodziny, aby wspólnie posłuchać ulubionych artystów.

Tego dnia zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, zaśpiewane przez cenionych wykonawców reprezentujących różne pokolenia. Będzie okazja, by zanucić razem z legendarnymi Skaldami czy Alicją Majewską, ale też posłuchać młodych talentów. A wszystko to w scenerii Tatr, które z pewnością dodadzą uroku całemu wydarzeniu.

Transmitowany na żywo koncert po raz kolejny wpisze się w narodową tradycję celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Dostarczy wielu wzruszeń, wprowadzi w rodzinną, świąteczną atmosferę i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Będzie to z pewnością wyjątkowy prezent na wigilijny wieczór dla wszystkich miłośników polskiej muzyki.

Podsumowując - tegoroczne Wielkie Kolędowanie z Polsatem zapowiada się jako wydarzenie, które łączy pokolenia Polaków we wspólnym świętowaniu i radosnym oczekiwaniu na nadejście pierwszej Gwiazdki. Z całą pewnością warto więc znaleźć czas by 24 grudnia o godzinie 16:35 włączyć telewizor i celebrować tę wyjątkową noc w gronie największych polskich artystów.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Kolejność występów na Eurowizji 2023 - sprawdź harmonogram teraz
  3. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  4. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
  5. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eliza Wójcik
Eliza Wójcik

Muzyka to moja miłość, a na blogu dzielę się nią z innymi. Zapraszam Cię do odkrywania razem ze mną fascynującego świata dźwięków i artystów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły