Patti smith trafiła do szpitala. Jaki jest jej stan zdrowia?

Patti smith trafiła do szpitala. Jaki jest jej stan zdrowia?
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska15.12.2023 | 5 min.

Patti Smith, ikona punk rocka, niedawno trafiła do szpitala w Bolonii podczas trasy koncertowej we Włoszech. Artystka musiała odwołać dwa występy z powodu nagłej choroby, która wymagała hospitalizacji. Na szczęście Smith już została wypisana do domu i jej stan określa się jako dobry. Lekarze zalecili jej jednak odpoczynek, więc najbliższe koncerty zostały przełożone. Fani wyrażają wsparcie i życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

Patti Smith niespodziewanie trafiła do szpitala w trakcie trasy koncertowej

Patti Smith, legendarna wokalistka i ikona punk rocka, została nagle hospitalizowana podczas swojej trasy koncertowej promującej najnowszą książkę we Włoszech. Artystka przebywała akurat w Bolonii, gdzie we wtorek 12 grudnia miała dać kolejny koncert w ramach tournée "A Tour Of Italian Days". Niestety występ został odwołany z powodu nagłej choroby wokalistki.

Jak poinformowali organizatorzy, Patti Smith trafiła do jednego z bolonijskich szpitali. Nie podano dokładnej przyczyny, mówiąc jedynie o "nagłej chorobie", która uniemożliwiła artystce występ na scenie.

Z wielkim żalem informujemy, że koncert nie odbędzie się z powodu choroby, która niespodziewanie dotknęła Patti Smith - przekazano w oświadczeniu.

Informacja o hospitalizacji legendy punk rocka zelektryzowała fanów na całym świecie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wieści dotyczące stanu jej zdrowia.

Krótka obserwacja i powrót do domu

Na szczęście okazało się, że stan Smith nie był krytyczny. Jak podał lokalny Urząd Zdrowia, po krótkiej obserwacji artystka została wypisana do domu. Lekarze określili jej ogólny stan jako dobry.

Niestety konieczny był odpoczynek i rekonwalescencja, przez co Patti musiała odwołać kolejny zaplanowany koncert - tym razem w Wenecji. Wyrażono jednak nadzieję, że po krótkiej przerwie wokalistka wróci do koncertowania.

Fani wspierają Patti Smith w powrocie do zdrowia

Informacja o hospitalizacji i odwołaniu koncertów spotkała się z falą wsparcia od fanów Patti Smith. W komentarzach pod jej postami na Instagramie posypały się słowa otuchy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Sama artystka również podziękowała za te wiadomości, zapewniając, że przestrzega zaleceń lekarskich i odpoczywa tak, jak zalecili specjaliści. Jednocześnie przeprosiła za odwołane koncerty i zapewniła, że wkrótce wróci do występów.

Data hospitalizacji 12 grudnia
Miejsce hospitalizaji Szpital w Bolonii
Przyczyna Nagła, bliżej niesprecyzowana choroba
Czas hospitalizacji 1 dzień

O tym, jak bardzo fani kochają twórczość Patti Smith, najlepiej świadczą liczne komentarze i wyrazy wsparcia, które popłynęły z każdego zakątka świata. Wszyscy mocno trzymają kciuki za jej jak najszybszy powrót do pełni sił i dalszą działalność artystyczną.

Czytaj więcej: Produkcja muzyki lo-fi hip hop - poradnik dla początkujących

Patti Smith wciąż aktywna mimo 76 lat

Mimo sędziwego jak na artystkę wieku - obecnie ma 76 lat - Patti Smith wciąż pozostaje niesamowicie aktywna zawodowo. Regularnie koncertuje, wydaje kolejne płyty, pisze książki. Jeszcze w tym roku ukazała się jej najnowsza powieść zatytułowana "A Book of Days".

Krótka historia kariery artystki

Patti Smith rozpoczynała swoją karierę w połowie lat 70. u boku takich sław nowojorskiej sceny CBGB's jak Blondie, Ramones czy Talking Heads. Jej charyzmatyczne występy i powiązanie rocka z poezją były czymś absolutnie nowatorskim i miały ogromy wpływ na rozwój punk rocka i new wave.

Największa popularność przyszła jednak wraz z wydaniem w 1975 roku albumu "Horses" z przebojem "Gloria", uznawanym dziś za jeden z najważniejszych utworów w historii rock and rolla.

Patti Smith kontynuuje intensywną działalność sceniczną i artystyczną do dziś. Mimo problemów zdrowotnych jej fani mają nadzieję, że bardzo szybko wróci w pełni sił na scenę i da im kolejną szansę posłuchania na żywo swoich największych przebojów.

Podsumowanie

Patti smith trafiła do szpitala. Jaki jest jej stan zdrowia?

Patti Smith, ikona punk rocka, zaskoczyła fanów informacją o nagłej hospitalizacji podczas trasy koncertowej we Włoszech. Trafiła do szpitala w Bolonii z powodu bliżej niesprecyzowanej choroby. Na szczęście po krótkiej obserwacji została wypisana do domu w dobrym stanie. Konieczny był jednak odpoczynek, więc odwołała dwa kolejne zaplanowane koncerty.

Informacja o problemach ze zdrowiem 76-letniej artystki wywołała falę wsparcia wśród fanów. W mediach społecznościowych posypały się życzenia szybkiego powrotu do formy. Sama Patti Smith podziękowała za te wyrazy troski i zapewniła, że odpoczywa zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Deklaruje, że wkrótce wróci do koncertowania.

Mimo zaawansowanego wieku, Smith wciąż pozostaje aktywna zawodowo - koncertuje, wydaje płyty i książki. Jej fani liczą, że problemy zdrowotne szybko zostaną zażegnane i artystka nadal będzie dzielić się z nimi swoją twórczością. Należy do grona najważniejszych postaci w historii takich gatunków jak punk rock czy new wave.

Oby hospitalizacja okazała się tylko krótką przerwą w niezwykle pracowitym harmonogramie Patti Smith. Z pewnością na jej powrót do pełni sił czekają tysiące fanów na całym świecie. Trzymamy kciuki za jej jak najszybszy powrót na scenę w doskonałej formie!

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
  4. Kto wystąpi na Pol’and’Rock Festival 2024? Pełny skład artystów.
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły