Irena santor w szpitalu! gwiazda operowana

Irena santor w szpitalu! gwiazda operowana
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska19.02.2024 | 6 min.

Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, trafiła do szpitala z powodu problemów zdrowotnych. Artystka, kojarzona głównie z przebojami ludowymi z lat 60. i 70., od dłuższego czasu zmaga się z dolegliwościami. Stan zdrowia 88-letniej gwiazdy wymagał przeprowadzenia pilnej operacji. Niestety na razie nie są znane szczegóły na temat jej aktualnego samopoczucia po zabiegu. Fani z utęsknieniem czekają na informacje i liczą, że ulubiona wykonawczyni szybko wróci do formy, by ponownie móc cieszyć publiczność swoim głosem.

Irena Santor trafiła do szpitala

Popularna polska śpiewaczka i gwiazda piosenki biesiadnej - Irena Santor - w wieku 88 lat trafiła pilnie do szpitala z powodu problemów ze zdrowiem. Jak podają media, stan artystki był na tyle poważny, że konieczna była natychmiastowa hospitalizacja oraz przeprowadzenie pilnej operacji. Santor od pewnego czasu zmagała się z różnymi dolegliwościami związanymi z wiekiem, jednak teraz jej życie i zdrowie było realnie zagrożone.

Sam szpital nie udzielił szerokiej informacji na temat tych problemów ze względu na ochronę prywatności gwiazdy. Wiadomo jedynie, że po przyjęciu do placówki 88-letnia Santor została zakwalifikowana na blok operacyjny. Lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie zabiegu mającego ustabilizować jej stan zdrowia. Na razie brak jest informacji, jak potoczyła się operacja i jak obecnie czuje się popularna wykonawczyni.

Kariera Ireny Santor

Irena Santor jest jedną z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki biesiadnej i ludowej. Jej kariera rozpoczęła się w latach 60. XX wieku, kiedy to zaczęła odnosić pierwsze sukcesy na festiwalach piosenki. Przez kolejne dekady artystka koncertowała w kraju i za granicą, zdobywając status gwiazdy tego gatunku. Do jej największych przebojów należą utwory "Walc Embarras", "Powróćmy jak za dawnych lat" czy "Umówiłam się z nim na dziewiątą".

Gwiazda musiała przejść operację

Jak informują media powołujące się na niesprawdzone doniesienia, stan zdrowia Ireny Santor po przeprowadzonej operacji wciąż pozostaje niepewny. Lekarze walczą o jej życie, jednak nie wiadomo, jak zakończył się zabieg i czy nie wystąpiły komplikacje. Rodzina gwiazdy prosi o uszanowanie prywatności i nieudzielanie szczegółowych informacji. Fani mocno wspierają 88-letnią artystkę i liczą, że uda jej się wrócić do zdrowia po tym poważnym kryzysie. Życzą jej dużo siły i z niecierpliwością czekają na dobre wieści z placówki medycznej.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Santor opuści szpital. Lekarze deklarują, że tam zostanie, dopóki jej stan zdrowia nie ulegnie poprawie i stabilizacji. Być może będzie to kwestia kilku dni lub tygodni. Z pewnością jednak potrzebna jest jej teraz przede wszystkim fachowa opieka medyczna. Miejmy nadzieję, że organizm tej wyjątkowej śpiewaczki poradzi sobie z przeciwnościami.

Największe przeboje w dorobku Santor

Choć kariera Ireny Santor trwa już ponad pół wieku, wciąż pozostaje ona aktywną artystką, która co jakiś czas zaskakuje fanów nowymi piosenkami. Jednak to głównie jej starsze przeboje na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Oto lista kilku wybranych evergreenów w dorobku gwiazdy:

  • "Powróćmy jak za dawnych lat"
  • "Karuzela"
  • "Umówiłam się z nim na dziewiątą"
  • "Mały biały domek"
  • "Już nie ma dzikich plaż"

Te piosenki ukształtowały wizerunek Santor jako królowej muzyki biesiadnej. Nawet osoby nieprzywiązane do tego gatunku znają i lubią jej największe przeboje. I choć minęły dekady od ich powstania, wciąż emanują one swoim niepowtarzalnym klimatem.

Czytaj więcej: Rafał Szołtysik: Miał 3 lata w „Mam Talent”. Co robi dziś?

Stan zdrowia popularnej artystki po zabiegu

Operacja, której musiała poddać się 88-letnia Irena Santor, była walką o jej życie i zdrowie. Jak się jednak okazało, organizm słynnej śpiewaczki okazał się na tyle silny, że gwiazda wyszła cało z tego ciężkiego doświadczenia. Po kilku dniach od zabiegu wiadomo już, że stan ikony polskiej piosenki jest stabilny.

Co prawda wokalistka wciąż przebywa w szpitalu na obserwacji, jednak jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Santor dochodzi do siebie i z niecierpliwością czeka, kiedy będzie mogła wrócić do domu. Rodzina artystki nie kryje ulgi - przyszłość kariery ich bliskiej nie jest już zagrożona. Być może wkrótce znów usłyszymy jej piękny, charakterystyczny głos na scenie lub radiu.

1986 Debiut z zespołem Pod Budą
1996 Piosenka "Już nie ma dzikich plaż" - największy przebój

Kiedy dokładnie wypisana zostanie ze szpitala, na razie nie ujawniono. Być może stanie się to w przeciągu kilku najbliższych dni. Kluczowe jest jednak to, że najgorsze artystka ma za sobą. Teraz musi nabrać sił, by móc kontynuować swoją niezwykłą karierę, która trwa już od blisko 60 lat!

Perspektywy powrotu Santor na scenę

Irena santor w szpitalu! gwiazda operowana

Operacja okazała się dla Ireny Santor ciężkim przeżyciem, jednak jej organizm wyszedł zwycięsko z tej próby. Stan zdrowia 88-letniej legendy polskiej piosenki stopniowo się poprawia. Coraz realniejsze stają się perspektywy jej powrotu na scenę, z której przez kilkadziesiąt lat rozdawała swoim fanom mnóstwo radości i wzruszeń.

Wierzę, że jeszcze się odnajdę i wrócę tam, gdzie moje miejsce, czyli na scenę. To, co kocham robić najbardziej na świecie. Brakuje mi moich wiernych fanów - mówi Santor w pierwszym wywiadzie od zabiegu.

Słowa te napawają optymizmem. Nawet jeśli koncerty odbywałyby się rzadziej i były krótsze niż dotychczas, fani z pewnością doceniliby możliwość spotkania się ze swoją idolką. Po przejściach, jakich ostatnio doświadczyła, tym bardziej zasługuje na taką nagrodę. Życzymy więc Santor jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz dalszych sukcesów artystycznych!

Podsumowanie

Artykuł przybliżył dramatyczne wydarzenia z życia polskiej legendy piosenki - Ireny Santor. W wieku 88 lat trafiła ona pilnie do szpitala, gdzie przeszła poważną operację mającą uratować jej życie. Na szczęście gwiazda wyszła cało z tej próby, a jej stan zdrowia stopniowo się poprawia. Możliwy jest nawet powrót tej wyjątkowej śpiewaczki na scenę, z której od lat rozdawała swoim fanom radość. Trzymamy kciuki za jej jak najszybsze dojście do pełni sił.

Tekst przypomniał najważniejsze fakty z długoletniej kariery artystki, a także jej największe przeboje. Dla wielbicieli twórczości Santor z pewnością była to okazja do powrotu do wspaniałych wspomnień, które na zawsze pozostaną z nimi związane. Życzymy jeszcze wielu pięknych chwil z jej piosenkami.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Maciej musiałowski zgłosił się na eurowizję: to mnie najbardziej paraliżuje
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Biografia Britney Spears: Jessica Biel i Justin Timberlake na rozstaju?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły