Monika Richardson: Większy Chaos Niż Zakładałam powraca do TVP

Monika Richardson: Większy Chaos Niż Zakładałam powraca do TVP
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk02.04.2024 | 4 min.

Monika Richardson, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, powróciła do pracy w TVP po kilkuletniej przerwie. W najnowszym wywiadzie opowiada o swoich wrażeniach z powrotu do tej stacji. Okazuje się, że zastała tam większy chaos organizacyjny, niż się spodziewała. Mimo entuzjazmu nowych władz TVP, panuje atmosfera tymczasowości i brakujasnych reguł. Richardson przyznaje, że nie jest to telewizja, o jakiej marzyła. Mimo to postanowiła dać jej drugą szansę i z entuzjazmem podchodzi do nowych wyzwań. Czy tym razem współpraca z TVP okaże się dla niej owocna?

Monika Richardson wraca do TVP po latach nieobecności

Monika Richardson, znana i ceniona dziennikarka telewizyjna, zdecydowała się powrócić do pracy w TVP po kilkuletniej przerwie. W najnowszym wywiadzie przyznaje szczerze, że zastała tam znacznie większy chaos organizacyjny, niż się spodziewała.

Mimo początkowego entuzjazmu nowych władz stacji i deklaracji o wprowadzaniu zmian, Richardson nie ukrywa rozczarowania. Jej zdaniem w TVP nadal panuje atmosfera tymczasowości, brakuje jasnych zasad i ram organizacyjnych.

Chaos i improwizacja zamiast profesjonalnej organizacji pracy

Jak twierdzi Richardson, większość decyzji podejmowana jest chaotycznie, bez konsultacji i przygotowania. Nie ma też szacunku dla pracy dziennikarzy. - Nie raz zdarzało się, że na kilka godzin przed nagraniem zmieniano całą koncepcję programu. To utrudnia rzetelne przygotowanie się do tematu - wyznaje.

Taka atmosfera nie sprzyja dobrej organizacji pracy. Richardson uważa, że w TVP brakuje profesjonalizmu, zaangażowania i chęci wprowadzania zmian.

Powrót do TVP to ryzykowna decyzja

Decyzja o powrocie do pracy w Telewizji Polskiej była dla Moniki Richardson trudna i ryzykowna. Rozważała za i przeciw przez długi czas. Ostatecznie zdecydował entuzjazm nowych władz stacji do wprowadzania pozytywnych zmian i chęć stworzenia telewizji publicznej na wysokim, światowym poziomie.

Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna, niż mi obiecywano. Miałam nadzieję, że TVP się zmieniła, tymczasem wracam do tego samego bałaganu, z jakim miałam do czynienia kilka lat temu. Jest mi przykro, ale nie tak wyobrażałam sobie powrót do Telewizji Polskiej.

Jak mówi Richardson, chaos organizacyjny, ciągłe zmiany koncepcji programów i brak szacunku dla pracy dziennikarzy nie pozwalają jej na pełne zaangażowanie w obowiązki zawodowe. Z drugiej strony nie chce rezygnować i zamierza walczyć o profesjonalne standardy w TVP.

Walka o lepszą telewizję

Monika Richardson deklaruje, że mimo początkowych rozczarowań, nie zamierza rezygnować tak łatwo. Decyzja o powrocie była przemyślana i podjęta nie bez powodu. Chce wykorzystać swoje doświadczenie i rozpoznawalność, by zabiegać o zmiany w TVP.

- Moim celem jest profesjonalna telewizja publiczna, dbająca o potrzeby widzów i najwyższe standardy dziennikarskie. Chcę walczyć o to z pasją. TVP ma ogromy potencjał, warto go wykorzystać, a nie marnować - podkreśla.

Czy Monice Richardson uda się choć w części zmienić oblicze Telewizji Polskiej i nadać jej bardziej profesjonalny charakter? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Czytaj więcej: Magda gessler na celowniku prokuratury. surowa kara grozi popularnej restauratorki

Podsumowanie

Monika Richardson: Większy Chaos Niż Zakładałam powraca do TVP

Monika Richardson zdecydowała się na powrót do pracy w TVP po kilku latach nieobecności. Liczyła, że zastanie tam lepszą organizację i bardziej profesjonalne standardy. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W wywiadzie przyznaje, że panuje tam jeszcze większy chaos i bałagan niż kilka lat temu. Decyzje podejmowane są chaotycznie, a plany programów zmieniają się w ostatniej chwili.

Mimo rozczarowania Richardson nie rezygnuje i chce walczyć o zmiany w TVP. Jej celem jest stworzenie profesjonalnej, rzetelnej telewizji publicznej, dbającej o najwyższe standardy dziennikarskie. Czas pokaże, czy jej starania okażą się skuteczne.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Maciej musiałowski zgłosił się na eurowizję: to mnie najbardziej paraliżuje
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Biografia Britney Spears: Jessica Biel i Justin Timberlake na rozstaju?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk

Muzyka to dla mnie nie tylko hobby, to pasja. Na moim blogu znajdziesz wiele informacji na temat ciekawych artystów i różnorodnych brzmień.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły