Marek sierocki żegna się z tvp. plany dziennikarza.

Marek sierocki żegna się z tvp. plany dziennikarza.
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska31.12.2023 | 6 min.

Marek Sierocki, znany dziennikarz muzyczny Telewizji Polskiej, po 37 latach żegna się ze stacją. Jego umowa nie została przedłużona przez zarząd TVP. 64-latek przez blisko cztery dekady dzielił się z widzami informacjami ze świata muzyki. Teraz skupi się na pracy w radiu. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Marka Sierockiego w prowadzonych przez niego programach Teleexpress i Szansa na sukces. Fani będą tęsknić za ulubionym prezenterem.

Umowa Sierockiego z TVP nie przedłużona

Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny znany widzom z programów "Teleexpress" oraz "Szansa na sukces", po 37 latach żegna się z Telewizją Polską. Jak podaje serwis gazeta.pl, stacja zdecydowała się nie przedłużać z 64-latkiem wygasającej z końcem roku umowy. Tym samym legendarny prezenter, który informował Polaków o najnowszych wydarzeniach ze świata muzyki od lat 80., od stycznia 2024 roku zniknie z anteny TVP.

Decyzja o zerwaniu współpracy z Markiem Sierockim wywołała spore zdziwienie i poruszenie wśród widzów. Wielu z nich z sentymentem wspominało w mediach społecznościowych jego barwne relacje i ciekawe wywiady z artystami.

Dlaczego Sierocki odchodzi z TVP?

Jak podkreślają eksperci, najprawdopodobniej powodem nieprzedłużenia kontraktu z doświadczonym dziennikarzem były względy polityczne i obsadzanie anteny TVP osobami lojalnymi wobec partii rządzącej.

Marek Sierocki nigdy specjalnie nie ukrywał swoich liberalnych poglądów, które były sprzeczne z linią obecnych władz stacji. Dlatego też jego zwolnienie nie jest specjalnym zaskoczeniem, choć z pewnością przykrym akcentem kończącym jego bogatą karierę w TVP.

Dziennikarz potwierdza zakończenie współpracy

Tuż po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o zwolnieniu Marka Sierockiego, sam zainteresowany postanowił ją oficjalnie potwierdzić. W rozmowie z dziennikiem "Fakt" przekazał, że rzeczywiście jego umowa z Telewizją Polską dobiegła końca i nie została przedłużona na kolejne lata.

Dopytywany o powody takiej decyzji stacji, dziennikarz stwierdził lakonicznie, że "nie chce tego komentować". Być może nie chce eskalować konfliktu lub po prostu pogodził się już z takim obrotem sprawy. Jak zaznaczył, po blisko 40 latach ciężkiej pracy w telewizji czeka go teraz zasłużony odpoczynek od show-biznesu.

Czytaj więcej: Michał rachoń wybuchł! nagłe wydarzenie. pełne nagranie wideo

Muzyczny ekspert odchodzi po 37 latach

Marek Sierocki dołączył do zespołu Telewizji Polskiej jeszcze w drugiej połowie lat 80. Początkowo pracował za kulisami, a w 1990 roku zadebiutował przed kamerami, obejmując funkcję prezentera muzycznego w najpopularniejszym programie informacyjnym stacji - "Teleexpressie".

Przez kolejne trzy dekady Sierocki relacjonował widzom najciekawsze wydarzenia ze świata muzyki, przeprowadzał wywiady z artystami i recenzował najnowsze albumy oraz single. Jego rozpoznawalność systematycznie rosła, dzięki czemu z czasem zaczął pojawiać się także w innych produkcjach TVP - m.in. jako prowadzący talent show "Szansa na sukces".

Lata pracy w TVP 37 lat
Programy "Teleexpress", "Szansa na sukces"
Funkcje Prezenter, dziennikarz muzyczny

Sierocki skupi się teraz na radiu

Marek sierocki żegna się z tvp. plany dziennikarza.

Choć Marek Sierocki żegna się z Telewizją Polską, wcale nie znika z mediów. Jak zdradził w rozmowie z "Faktem", zamierza teraz skoncentrować się na pracy w radiu, gdzie również od lat prowadzi kilka autorskich audycji.

Skupię się na radiu. To jest moja praca - powiedział Sierocki.

Dziennikarz ma zatem już gotowy plan na kolejny etap swojej długoletniej kariery medialnej. Być może z czasem wróci także do telewizji, ale na razie chce zwolnić tempo i robić to, co sprawia mu najwięcej frajdy, czyli dzielić się z fanami muzyką.

Gdzie obecnie można usłyszeć Sierockiego w radiu?

Marek Sierocki regularnie pojawia się na antenie m.in. takich rozgłośni jak Radio Złote Przeboje, Radio Eska, czy też Radio Zet. W każdej z nich prowadzi autorskie audycje poświęcone nowościom muzycznym i przeglądowi aktualnych wydarzeń ze świata show-biznesu.

Nie wiadomo, kto zastąpi Sierockiego w TVP

Po nieoczekiwanym pożegnaniu Marka Sierockiego z Telewizją Polską, rodzi się pytanie - kto zajmie jego miejsce w prowadzonych przez niego programach?

Na razie stacja nie podała żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Nie wiadomo zatem, czy na antenę powróci poprzedni gospodarz "Szansy na sukces" Artur Orzech, czy może pojawi się ktoś nowy. Podobnie sprawa ma się z funkcją prezentera muzycznego "Teleexpressu" - póki co jest vakat.

Jak zareagują widzowie? Czy zaakceptują następców Sierockiego, czy może będą domagać się jego powrotu? Tego dowiemy się zapewne już wkrótce po nowym roku.

Czy widzowie będą tęsknić za Markiem?

Fani muzycznych relacji Marka Sierockiego są mocno rozgoryczeni jego zwolnieniem z TVP. W mediach społecznościowych posypały się dziesiątki pożegnalnych komentarzy od widzów, którzy przez lata śledzili jego ciekawe wywiady i recenzje płyt.

  • "Będzie mi brakowało Pana ciepła i empatii" - pisze jeden z użytkowników Twittera.
  • "TVP poniosła ogromną stratę. Pan był z nami od zawsze..." - kwituje inny.

Wielu internautów z żalem stwierdza, że bez barwnego duetu Sierocki & Orzech „Szansa na sukces” już nigdy nie będzie taka sama. Nie brakuje głosów, że to koniec pewnej ery w historii Telewizji Polskiej.

Podsumowanie

Marek Sierocki był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej przez ponad 3 dekady. Jego zwolnienie tuż przed Nowym Rokiem wywołało spore zaskoczenie i żal wśród widzów. Wielu z nich wyraża ubolewanie, że utalentowany dziennikarz i prezenter musi odejść z anteny z przyczyn politycznych.

Sam zainteresowany przyjął decyzję TVP ze spokojem i dystansem. Po blisko 40 latach ciężkiej pracy liczy teraz na zasłużony odpoczynek. Jednocześnie zamierza skoncentrować się na audycjach radiowych, które również od dawna prowadził.

Kto zastąpi Marka Sierockiego w flagowych produkcjach Telewizji Polskiej - "Teleexpressie" i "Szansie na sukces"? Tego na razie nie wiadomo. Stacja nie podała jeszcze nazwisk ich przyszłych gospodarzy. Z pewnością będą mieli ciężkie zadanie, aby sprostać oczekiwaniom fanów.

Odejście Sierockiego z TVP z pewnością zamyka pewien rozdział w jej historii. Czy kiedykolwiek wróci na antenę? Czas pokaże. Na razie skupia się na radiowej karierze i wypoczynku po latach intensywnej harówki.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły