Edyta Górniak oburzona opinią internauty o zdjęciu z Zenkiem

Edyta Górniak oburzona opinią internauty o zdjęciu z Zenkiem
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk15.12.2023 | 5 min.

Edyta Górniak zareagowała oburzona na komentarz internauty pod swoim zdjęciem z Zenkiem Martyniukiem. Wokalistka poczuła się dotknięta opinią, w której autor porównywał artystów do Chopina i Mickiewicza "klaszczących w grobach". Górniak postanowiła odnieść się do tej wypowiedzi, nazywając komentatora "idiotą" i zarzucając mu brak lekcji z historii. W emocjonalnej odpowiedzi skrytykowała również wartościowanie innych ze względu na gusta czy przekonania.

Edyta Górniak zareagowała na komentarz internauty

Artystka poczuła się dotknięta opinią pod zdjęciem, które udostępniła w mediach społecznościowych. Fotografia przedstawiała Edytę Górniak w towarzystwie Zenka Martyniuka i Roberta Klatta podczas wspólnego koncertu kolęd w USA. Pod zdjęciem pojawił się komentarz, w którym autor stwierdził, że "Tylu artystów na jednym zdjęciu. Chopin i Mickiewicz klaszczą w grobach".

Ta opinia wyraźnie rozgniewała Edytę Górniak. Wokalistka postanowiła publicznie zareagować, udostępniając zrzut z tym komentarzem. W swojej odpowiedzi nie gryzła się w język i bardzo emocjonalnie skrytykowała autora wypowiedzi.

Nazwała komentującego "idiotą" za jego słowa

Edyta Górniak nie przebierała w słowach i wprost określiła autora komentarza mianem "idioty". Zarzuciła mu zupełny brak wrażliwości, empatii i zrozumienia dla innych artystów. Według wokalistki tylko głupiec może oceniać innych przez pryzmat ich upodobań, przekonań czy pochodzenia. Tym samym dała jasno do zrozumienia, że uważa takie zachowanie za skrajnie nieodpowiedzialne i krzywdzące.

Wytknęła autorowi komentarza brak lekcji z historii

Górniak zastanawiała się także, czy komentujący internauta w ogóle czerpał jakieś wnioski z historii, skoro pozwolił sobie na taką wypowiedź. Zasugerowała, że widocznie autor komentarza potrzebuje "jeszcze większych lekcji", by zrozumieć, jak naganne jest ocenianie innych ze względu na pochodzenie, status społeczny czy zainteresowania.

Artystka dała wyraz swojemu oburzeniu, że w dzisiejszych czasach wciąż musi tłumaczyć komuś tak oczywiste kwestie. Jej zdaniem to smutne, że mimo tragicznych doświadczeń z przeszłości wciąż znajdują się osoby, które pozwalają sobie na podobne, krzywdzące wypowiedzi.

Stwierdziła, że autor komentarza ocenia ludzi bez sensu

Edyta Górniak nie mogła wyjść z podziwu, że ktoś ocenia innych tylko przez pryzmat ich zainteresowań czy stylu bycia. Według niej to zupełny absurd, by wartościować kogokolwiek na podstawie tak powierzchownych kwestii jak gusta muzyczne. Dla wokalistki było to tym bardziej niezrozumiałe, że ona sama zawsze opowiadała się za szacunkiem dla drugiego człowieka.

Nie rozumiem, jak można nie szanować artystów tylko ze względu na gatunek, który uprawiają. Przecież każdy z nas jest inny i każdy zasługuje na takie samo traktowanie - powiedziała w wywiadzie kilka lat temu.

Tym razem również dała wyraz swojemu rozczarowaniu, że wciąż musi walczyć z takimi postawami. Jej zdaniem zupełny brak logiki i uzasadnienia w ocenianiu innych na podstawie ich preferencji jest po prostu idiotyzmem.

Czytaj więcej: Magda gessler na celowniku prokuratury. surowa kara grozi popularnej restauratorki

Skrytykowała wartościowanie innych ze względu na pochodzenie lub zainteresowania

Górniak podkreśliła, że w swojej wypowiedzi autor komentarza dopuścił się zarówno braku szacunku wobec niej, jak i jej kolegów po fachu. Jej zdaniem jest to tym bardziej szokujące, że artyści wystąpili razem podczas koncertu kolęd, który powinien jednoczyć, a nie dzielić.

  • wartościowanie innych jest zawsze krzywdzące
  • nikt nie zasługuje na ocenę tylko przez pryzmat swoich zainteresowań
  • szacunek do drugiego człowieka powinien być podstawą

Dla Edyty Górniak brak szacunku i zrozumienia jest czymś absolutnie niedopuszczalnym. Nie po raz pierwszy dała do zrozumienia, że nie zgadza się na jakiekolwiek wartościowanie innych osób. Tym razem również stanowczo podkreśliła, że tego typu zachowania są w jej odczuciu skrajnie nieodpowiedzialne i szkodliwe społecznie.

Podsumowanie

Edyta Górniak oburzona opinią internauty o zdjęciu z Zenkiem

Artykuł przedstawia reakcję Edyty Górniak na komentarz internauty pod zdjęciem, które udostępniła w mediach społecznościowych. Wokalistka poczuła się urażona sugestią, że ona i pozostali artyści z fotografii nie dorównują takim sławom jak Chopin czy Mickiewicz. W odpowiedzi nazwała autora wpisu "idiotą" i zarzuciła mu brak elementarnego szacunku oraz wrażliwości.

Edyta Górniak dała upust swojemu oburzeniu, że ktokolwiek w dzisiejszych czasach pozwala sobie oceniać innych tylko przez pryzmat ich statusu, pochodzenia czy upodobań. Podkreśliła, że wartościowanie ludzi w ten sposób jest skrajnie nieodpowiedzialne i może prowadzić do wykluczenia lub dyskryminacji.

Artykuł przytacza również wcześniejsze wypowiedzi Górniak, w których opowiadała się za szacunkiem dla każdego człowieka, bez względu na różnice. Tym razem równie decyduje się na zdecydowaną obronę tych wartości, piętnując postawę autora komentarza jako przejaw braku empatii i zrozumienia.

Mimo silnych emocji, artykuł stara się w sposób rzeczowy przeanalizować argumenty Górniak i wskazać, dlaczego uznała ona wypowiedź internauty za obraźliwą i nie do zaakceptowania. Całość podsumowuje stanowisko wokalistki wobec wartościowania innych ze względu na pochodzenie, status społeczny czy zainteresowania.

Najczęstsze pytania

Górniak od zawsze opowiadała się za szacunkiem do drugiego człowieka, niezależnie od różnic. Komentarz naruszył jej wartości, bo zawierał ocenę innych artystów. Stąd jej emocjonalna reakcja w obronie postawy otwartości i empatii.

Choć Górniak zareagowała bardzo emocjonalnie, jej argumenty wydają się słuszne. Nie powinno się oceniać innych tylko przez pryzmat pochodzenia czy zainteresowań. Forma wypowiedzi była ostra, ale treść uzasadniona.

Niestety wartościujące, obraźliwe komentarze to codzienność portali społecznościowych. Wypowiedź ta dotknęła Górniak, ale z podobnymi mierzą się też inni artyści. To smutny obraz kultury dyskusji w sieci.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ignorowanie hejterskich czy wartościujących komentarzy. Nie warto wdawać się w polemiki z anonimowymi użytkownikami, bo to tylko podsyca negatywne emocje.

Wiele znanych osób stara się reagować na negatywne komentarze i wejść w dyskusję z autorami. Niestety, rzadko kiedy prowadzi to do porozumienia, a często jeszcze bardziej podjudza atmosferę. Dlatego lepiej unikać tego typu polemik w sieci.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
  4. Kto wystąpi na Pol’and’Rock Festival 2024? Pełny skład artystów.
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk

Muzyka to dla mnie nie tylko hobby, to pasja. Na moim blogu znajdziesz wiele informacji na temat ciekawych artystów i różnorodnych brzmień.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 2

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły