Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym

Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
Autor Gustaw Ostrowski
Gustaw Ostrowski05.01.2024 | 4 min.

Kazik Staszewski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów rockowych. Jego kariera zaczęła się ponad 40 lat temu, kiedy dołączył do zespołu Kult. Grupa szybko zdobyła popularność, nagrywając takie przeboje jak "Krew Boga" czy "Arahja". Mimo że w 2021 roku Kult wydał album "Ostatnia płyta", wokalista ujawnił, że formacja nie planuje rezygnować z działalności. Co więcej, już w lutym Kazik zagra dwa wyjątkowe koncerty w Warszawie. Będzie to świetna okazja, aby posłuchać na żywo kultowych hitów w wykonaniu charyzmatycznego artysty.

Kariera Kazika Staszewskiego

Kazik Staszewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów rockowych. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się ponad cztery dekady temu, gdy jako nastolatek dołączył do punkrockowego zespołu Poland. Początkowo grupa wykonywała covery znanych zagranicznych przebojów z polskimi tekstami, jednak z czasem muzycy zaczęli tworzyć własny materiał. To właśnie w zespole Poland Staszewski stawiał swoje pierwsze kroki i zdobywał sceniczne doświadczenie.

Po trzech latach działalności, w 1982 roku, na bazie Poland powstał Kult - legendarna formacja, z którą Kazik jest związany do dziś. W ciągu ponad czterdziestoletniej kariery Staszewski wraz z Kultem stworzył dziesiątki ponadczasowych utworów, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Początek zespołu Kult

Początki Kultu nie należały do najłatwiejszych. Zespół z trudem zdobywał popularność, a jego koncerty często przechodziły bez echa. Na pierwszy występ w warszawskim klubie Remont sprzedało się zaledwie 14 biletów. Jednak grupa nie poddała się i konsekwentnie budowała swoją pozycję na rodzimej scenie rockowej.

Przełomem okazał się rok 1987, kiedy to Kult wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Kult”. Na płycie znalazły się takie przeboje jak „Krew Boga”, „O Ani” czy „Wspaniała nowina”, które z miejsca trafiły na listy przebojów i przyniosły zespołowi rozpoznawalność w całym kraju.

Największe przeboje Kultu

Dziś Kult należy do grona najpopularniejszych i najbardziej szanowanych polskich grup rockowych. Na koncie ma wiele ponadczasowych hitów, które już na stałe zapisały się w historii rodzimej muzyki. Do największych przebojów w dorobku zespołu zaliczyć można m.in.:

 • „Krew Boga”
 • „Arahjua”
 • „Polska”
 • „Gdy nie ma dzieci”
 • „Arahja”
 • „Baranek”
 • „Żądając miłości”

Te i wiele innych utworów na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka i są chętnie granymi klasykami na koncertach zespołu.

Zakończenie działalności formacji?

Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym

W maju 2021 roku Kult wydał album zatytułowany „Ostatnia płyta”. Tytuł sugerował, że muzycy planują zakończyć działalność. Jednak jak zapewnił lider grupy Kazik Staszewski, na razie nie ma takich planów. Co prawda Kult raczej nie będzie już wydawać kolejnych albumów studyjnych, ale zamierza nadal koncertować i nagrywać pojedyncze piosenki.

Bardzo poważnie się zastanawiam, czy wydawanie płyt ma teraz sens. Mi bardziej się podoba i bardziej przystające do obecnych czasów jest nagrywanie jednej, dwóch, góra trzech piosenek i wysyłanie tego w sieć - wyjaśnił Staszewski.

Wygląda więc na to, że fani Kultu mogą spać spokojnie - ich ulubiony zespół wciąż będzie aktywny i obecny na polskiej scenie muzycznej.

Nadchodzące koncerty artysty

Choć Kult raczej nie wyda już studyjnych albumów, fani Kazika Staszewskiego wkrótce będą mogli usłyszeć jego nowy materiał. Artysta pracuje obecnie nad płytą z poznańskim Kwartetem ProForma. Premiera albumu jest zaplanowana na najbliższe miesiące.

Ponadto już w lutym Staszewski zagra dwa wyjątkowe koncerty w stołecznym klubie Stodoła. 9 lutego wystąpi wspólnie z Kwartetem ProForma, a dzień później zaprezentuje się solowo, grając utwory z całej swojej bogatej kariery. Będzie to znakomita okazja, by na żywo usłyszeć kultowe przeboje w wykonaniu charyzmatycznego artysty.

Bilety na lutowe koncerty Kazika w Warszawie są już dostępne w sprzedaży. Fani jego twórczości z pewnością tłumnie zapełnią klub Stodoła, by wysłuchać ponadczasowych hitów w niezapomnianych aranżacjach i z barwnym komentarzem charyzmatycznego lidera Kultu.

Podsumowanie

Kazik Staszewski to prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej, którego kariera trwa już ponad 40 lat. Rozpoczynał ją w latach 70. w zespole Poland, by następnie na dobre związać się z Kultem - formacją, która zyskała status kultowej. Przez lata Staszewski wraz z zespołem stworzył dziesiątki rockowych hitów, które na stałe wpisały się do historii polskiej muzyki.

Choć w 2021 roku Kult wydał album "Ostatnia płyta", sugerujący zakończenie działalności, Kazik zapewnił, że zespół nadal będzie aktywny. Być może nie powstaną już kolejne studyjne albumy, ale Kult zamierza koncertować i nagrywać pojedyncze utwory. Fani artysty mogą więc spać spokojnie - wciąż będą mieli okazję słuchać jego twórczości na żywo.

Już w lutym Kazik wystąpi w Warszawie z dwoma wyjątkowymi koncertami, na których zaprezentuje zarówno nowy materiał, jak i ponadczasowe przeboje Kultu. Będzie to znakomita okazja do spotkania z jednym z najważniejszych artystów w historii polskiej muzyki rockowej i przypomnienia jego niezapomnianych hitów.

Podsumowując - choć Kazik Staszewski jest na scenie już ponad cztery dekady, wciąż pozostaje aktywny i nie zwalnia tempa. Jego fani mogą spodziewać się kolejnych koncertów i nowych nagrań, a także okazji do celebrowania bogatego dorobku artystycznego muzyka. To prawdziwa legenda, która wciąż ma wiele do zaoferowania polskiej publiczności.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
 2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
 3. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
 4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
 5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Gustaw Ostrowski
Gustaw Ostrowski

Jako miłośnik muzyki chcę podzielić się z Tobą swoją pasją. Na moim blogu znajdziesz wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i fascynujących artystach.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły