Anna Mucha miała 16 lat, kiedy została sfotografowana. Pokazała archiwalne zdjęcie.

Anna Mucha miała 16 lat, kiedy została sfotografowana. Pokazała archiwalne zdjęcie.
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk10.01.2024 | 7 min.

Anna Mucha od wielu lat należy do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda ma na swoim koncie role w takich produkcjach, jak "M jak miłość", "Lista Schindlera" czy "Panna Nikt". Właśnie z planu tego ostatniego filmu pochodzi archiwalne zdjęcie, którym aktorka postanowiła podzielić się z fanami. Fotografia przedstawia Annę Muchę jako 16-latkę u boku Anny Powierzy. Młoda aktorka pracowała wtedy pod okiem samego Andrzeja Wajdy. Jak przyznaje, była to dla niej wyjątkowa przygoda i wspomina tamten czas z sentymentem.

Anna Mucha jako nastolatka na planie filmowym

Anna Mucha to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Karierę w show-biznesie rozpoczęła jako dziecko - jako 9-latka zagrała epizodyczną rolę w filmie "Korczak" Andrzeja Wajdy. Później przyszły kolejne role filmowe i telewizyjne, a przełomem okazała się rola Magdy Budzyńskiej w serialu "M jak miłość", z którą aktorka jest związana już od ponad 20 lat.

Ostatnio Anna Mucha postanowiła podzielić się wspomnieniami ze swoich początków. Na Instagramie opublikowała archiwalne zdjęcie z planu filmu "Panna Nikt" z 1995 roku. Na fotografii widzimy 16-letnią Annę u boku Anny Powierzy. Film był reżyserowany przez samego mistrza Andrzeja Wajdę.

Praca z Andrzejem Wajdą

Jak wspomina Anna Mucha, praca z Andrzejem Wajdą była dla niej wielkim przeżyciem. Reżyser słynął z tego, że potrafił wydobyć z aktorów to, co najlepsze. Wymagał dużo, ale też umiał docenić. Młoda aktorka czuła, że pracuje z prawdziwym mistrzem i chłonęła wiedzę jak gąbka.

Z planu "Panny Nikt" aktorka ma same miłe wspomnienia. Atmosfera była bardzo przyjazna, a ekipa filmowa ją zaakceptowała i wspierała. To ważne dla młodej osoby stawiającej pierwsze kroki w tak wymagającym zawodzie.

Aktorka udostępniła archiwalne zdjęcie sprzed lat

Opublikowane przez Annę Muchę zdjęcie pochodzi sprzed blisko 30 lat. Widać na nim młodą, 16-letnią aktorkę w towarzystwie koleżanki z planu Anny Powierzy. Z perspektywy czasu trudno uwierzyć, że ta drobna dziewczyna z początkującą aktorką wyrosła na prawdziwą divę i gwiazdę seriali.

Aktorka z sentymentem wspomina tamten czas: "Jezu! Kiedy to było! Nic się nie zmieniłam" - podpisała zdjęcie. I rzeczywiście, mimo upływu lat wciąż rozpoznajemy charakterystyczne rysy młodej Anny. Uroda z pewnością jej dopisała.

Reakcja fanów

Fani aktorki z entuzjazmem zareagowali na archiwalne zdjęcie. W komentarzach nie szczędzili komplementów:"Jaka słodka buzia", " urocza dziewczynka", "nadal pięknie wyglądasz". Niektórzy żartowali, że gdyby nie podpis, nie rozpoznaliby młodej aktorki.

Zdjęcie zebrało ponad 8 tys. polubień, co pokazuje, jak dużą popularnością wciąż cieszy się Anna Mucha. Gwiazda chętnie dzieli się w mediach społecznościowych kulisami swojego życia prywatnego i zawodowego, budząc zainteresowanie fanów.

Czytaj więcej: Małgorzata ostrowska-królikowska w tańcu z gwiazdami - komentarz aktorki

Młoda gwiazda u boku Anny Powierzy w filmie "Panna Nikt"

Film "Panna Nikt" z 1995 roku to nie tylko jeden z pierwszych ważniejszych filmów w karierze Anny Muchy. Obraz ten przeszedł też do historii polskiej kinematografii i jest uznawany za jedno z ciekawszych dzieł w dorobku Andrzeja Wajdy z tamtego okresu.

Fabuła filmu oscyluje wokół tytułowej panny Nikt (w tej roli właśnie Anna Powierza), która znajduje dziennik zmarłej przyjaciółki. Postanawia wcielić się w tę postać i przeżyć życie na nowo. W filmie pojawia się wątek miłosny i elementy kryminału.

Obsada produkcji

Oprócz Anny Powierzy i Anny Muchy, na ekranie pojawili się tacy znani aktorzy jak Stanisława Celińska, Leszek Teleszyński, Jan Frycz, Piotr Fronczewski czy Daniel Olbrychski. Film zebrał dobre recenzje i został doceniony przez krytyków.

Dla młodej wówczas aktorki była to świetna okazja do zdobycia doświadczenia. Praca u boku tak uznanych artystów na pewno wiele ją nauczyła.

Aktorka wspomina współpracę z Andrzejem Wajdą

Anna Mucha miała 16 lat, kiedy została sfotografowana. Pokazała archiwalne zdjęcie.

Andrzej Wajda to postać-legenda polskiej kinematografii, twórca filmów będących klasyką rodzimej sztuki filmowej. Ma na koncie takie tytuły jak m.in. "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Katyń" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Reżyser lubił pracować z młodymi, nieznanymi jeszcze aktorami. Dostrzegał w nich potencjał i chętnie obsadzał ich w swoich filmach. Pod jego okiem zrobili pierwsze kroki tacy artyści jak Maja Komorowska, Krystyna Janda czy właśnie Anna Mucha.

Praca z Andrzejem Wajdą to było wielkie wyróżnienie. Czułam, że uczę się od mistrza, chłonęłam każdą uwagę. Był wymagający, ale potrafił też docenić. Bardzo miło wspominam tamten czas - powiedziała aktorka.

Kolejne filmy Wajdy z Anną Muchą

"Panna Nikt" nie był jedynym filmem Andrzeja Wajdy z udziałem Anny Muchy. Aktorka pojawiła się także epizodycznie w jego obrazie "Wielki tydzień" z 1995 r. Ponadto zagrała rolę Sabinki w głośnym filmie "Korczak" z 1990 roku opowiadającym historię Janusza Korczaka.

Nastoletnia Anna Mucha na planie produkcji kinowej

Zamieszczone przez aktorkę zdjęcie ukazuje ją jako 16-latkę na planie filmu fabularnego. Widać, że młoda gwiazda czuje się trochę onieśmielona i niepewna. U jej boku stoi Anna Powierza, wcielająca się w główną bohaterkę produkcji.

1995 Rok realizacji filmu "Panna Nikt"
16 lat Wiek Anny Muchy podczas zdjęć
Andrzej Wajda Reżyser filmu

Jak widać, aktorstwo interesowało Annę Muchę już od najmłodszych lat. Mając 16 lat dostała szansę zagrania w filmie uznanego reżysera, co na pewno było dla niej nobilitacją. Praca na planie wymagała od nastolatki dużej dyscypliny i zaangażowania, ale aktorka dała radę i z czasem zyskała pewność siebie przed kamerą.

Aktorka niezmiennie piękna od ponad 30 lat

Patrząc na opublikowane przez Annę Muchę zdjęcie z młodości można śmiało stwierdzić, że aktorce uroda dopisała. Co prawda minęło ponad 30 lat od momentu wykonania fotografii, jednak gwiazda nadal prezentuje się zjawiskowo.

Gwiazda lubi eksperymentować z fryzurami i makijażem, śledząc najnowsze trendy. Przez lata jej styl jednak ewoluował i aktorka zyskała pewność siebie i kobiecość. Trudno doszukać się w niej tej nieśmiałej nastolatki sprzed lat.

Sekrety urody aktorki

  • Aktywny tryb życia - gwiazda lubi sport i ruch
  • Zdrowa, zbilansowana dieta
  • Unikanie używek
  • Dobre nawodnienie skóry i regularna pielęgnacja

Co jeszcze zadecydowało, że Anna Mucha tak znakomicie zachowała swą młodzieńczą urodę? Aktorka sama przyznaje, że ważna jest dla niej aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Bardzo lubi też jogging czy pływanie. Unika używek, stara się zdrowo odżywiać i regularnie się nawadniać.

Podsumowanie

Anna Mucha to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Jej kariera trwa już od ponad 20 lat, a przełomem okazała się rola Magdy w serialu "M jak miłość". Ostatnio aktorka podzieliła się w sieci archiwalnym zdjęciem z planu filmu "Panna Nikt" z 1995 roku. Widać na nim Annę jako 16-latkę u boku Anny Powierzy. Był to jeden z pierwszych ważnych filmów w karierze gwiazdy.

Zdjęcie spotkało się z dużym zainteresowaniem fanów, którzy w komentarzach nie szczędzili słów uznania dla nastoletniej aktorki. Samą Annę z kolei fotografia sprowadziła na wspomnieniową ścieżkę. Z sentymentem wraca myślami do czasów pracy z Andrzejem Wajdą, który był reżyserem "Panny Nikt". Docenia, jak wiele się wtedy nauczyła.

Mimo upływu tylu lat aktorka wciąż prezentuje się zjawiskowo. Niewątpliwie pomaga jej w tym aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i unikanie używek. Anna Mucha może być inspiracją dla wielu kobiet, jak dbać o urodę i kondycję.

Podsumowując, zarówno dawniej, jak i dziś, Anna Mucha budzi zainteresowanie i podziw fanów. Z upływem lat dojrzała zawodowo, ale wciąż pozostała tą samą uroczą dziewczyną sprzed lat. I oby tak zostało jak najdłużej!

Najczęstsze pytania

Anna Mucha stanęła przed kamerą już jako 9-letnia dziewczynka, kiedy zagrała epizodyczną rolę w głośnym filmie "Korczak" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Później jako nastolatka pojawiła się m.in. w obrazach "Panna Nikt" czy "Wielki tydzień", również w reżyserii Wajdy.

Największą rozpoznawalność i popularność przyniosła Annie Mucha rola Magdy Budzyńskiej w serialu "M jak miłość". Aktorka gra w tej produkcji od 2000 roku i jest związana z obsadą serialu już od ponad 20 lat.

Aktorka urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. W 2023 roku Anna Mucha ma więc 43 lata, choć trudno to stwierdzić patrząc na jej sylwetkę i urodę. Gwiazda znakomicie zachowała młodzieńczy wygląd.

Starsze produkcje z udziałem aktorki, takie jak "Panna Nikt", "Korczak" czy "Wielki tydzień" można obejrzeć w serwisach VOD takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime czy Player. Część z nich dostępna jest także na DVD.

Anna Mucha bardzo chętnie dzieli się w mediach społecznościowych kulisami swojego życia zawodowego i prywatnego. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 560 tys. obserwujących. Aktorka lubi angażować fanów w swoje poczynania.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk

Muzyka to dla mnie nie tylko hobby, to pasja. Na moim blogu znajdziesz wiele informacji na temat ciekawych artystów i różnorodnych brzmień.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły