Tulia zagra z Metallicą: „Lubimy rockowe brzmienia”

Tulia zagra z Metallicą: „Lubimy rockowe brzmienia”
Autor Gustaw Ostrowski
Gustaw Ostrowski10.01.2024 | 4 min.

Tulia od dawna marzy o współpracy z legendarnym zespołem heavymetalowym Metallicą. Polskie wokalistki zdradziły w wywiadzie, że fascynują je ciężkie, rockowe brzmienia, a w utworze "Narkotyk" z poprzedniej płyty już pokazały, że świetnie odnajdują się w tym gatunku. Trzy lata temu Tulia wykonała przebój Metalliki "Nothing Else Matters" w swoim charakterystycznym, słowiańskim stylu. Ten cover błyskawicznie podbił Internet, zdobywając ponad 17 milionów wyświetleń. Być może wkrótce doczekamy się kolejnych niespodzianek od tego niezwykłego zespołu?

Tulia marzy o współpracy z Metallicą

Polski zespół Tulia od lat zaskakuje fanów nietuzinkowymi aranżacjami znanych utworów. Tym razem wokalistki - Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Białobrzeska - zdradziły, że ich marzeniem jest współpraca z legendarną grupą Metallica.

W wywiadzie dla serwisu Newseria Lifestyle gwiazdy polskiej sceny muzycznej wyznały, że fascynują je mocne, rockowe brzmienia. Już w przeszłości udowodniły, że świetnie czują się w tym gatunku - ich utwór "Narkotyk" z poprzedniej płyty miał charakterystyczne, ciężkie brzmienie.

Teraz marzą o wspólnej piosence z ikonami heavy metalu - zespołem Metallica. Być może wkrótce zaskoczą fanów kolejnym zadziwiającym projektem?

Artystki lubią rocka

- Jest bardzo wielu artystów, z którymi chciałybyśmy współpracować. Natomiast myślę, że może wspólnie z Metallicą - wyznała Dominika Siepka.

- Nasz "Narkotyk" już pokazał, że lubimy rockowe brzmienia, stąd też została wymieniona Metallica - dodała Patrycja Nowicka.

Ich cover "Nothing Else Matters" podbił sieć

Trzy lata temu Tulia wykonała przebój "Nothing Else Matters" legendarnnego zespołu Metallica. Ich nietuzinkowa, słowiańska aranżacja błyskawicznie podbiła internet, zdobywając ponad 17 milionów wyświetleń.

Okazało się, że miks folkowych melodii z mocnym rockiem jest strzałem w dziesiątkę. Klip rozsławił polski zespół na całym świecie zaledwie rok po jego założeniu.

Być może realizacja marzenia o wspólnym nagraniu z Metallicą jest już blisko?

Wokalistki Tulii Dominika Siepka Patrycja Nowicka Tulia Białobrzeska

Czytaj więcej: Eurowizja 2024: Kto reprezentuje Polskę? Komunikat TVP

Fani czekają na kolejne nagrania

W ostatnim czasie Tulia intensywnie pracowała nad nowym albumem zatytułowanym "Róże". Znajdą się na nim m.in. nietypowe duety - z Haliną Mlynkovą ("Przerwany") i zespołem Pectus ("Ćmy").

Fani z niecierpliwością czekają na kolejne zaskakujące projekty od swoich ulubienic. Być może wkrótce usłyszymy wspólny utwór Tulii i Metalliki?

Nasz "Narkotyk" już pokazał, że lubimy rockowe brzmienia, stąd też została wymieniona Metallica.

- podsumowuje Patrycja Nowicka z zespołu Tulia.

Podsumowanie

Tulia zagra z Metallicą: „Lubimy rockowe brzmienia”

Artykuł przedstawia marzenie polskiego zespołu Tulia o współpracy z legendarną grupą Metallica. Wokalistki w wywiadzie wyznały, że fascynują je mocne, rockowe brzmienia i chciałyby nagrać wspólną piosenkę z ikonami heavy metalu.

Przypomniano również o wcześniejszym hicie Tulii - coverze utworu "Nothing Else Matters", który z miksem folkowych melodii i rocka podbił Internet. Być może teraz artystki są bliżej spełnienia marzenia o pracy z Metallicą.

W artykule wspomniano także o nowym albumie Tulii "Róże", który ukaże się wkrótce i na którym znajdą się m.in. nietypowe duety z innymi artystami. Fani z niecierpliwością czekają na kolejne projekty ulubionego zespołu.

Tekst podsumowuje słowa Patrycji Nowickiej o tym, że ich poprzedni utwór "Narkotyk" pokazał miłość Tulii do rockowych brzmień, którą chcą rozwinąć we współpracy z Metallicą.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Gustaw Ostrowski
Gustaw Ostrowski

Jako miłośnik muzyki chcę podzielić się z Tobą swoją pasją. Na moim blogu znajdziesz wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i fascynujących artystach.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły