Dua Lipa zachwycona polską książką o miłości na tle przemocy

Dua Lipa zachwycona polską książką o miłości na tle przemocy
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska19.04.2024 | 3 min.

Dua Lipa, międzynarodowa gwiazda pop, podzieliła się ostatnio ze swoimi fanami fascynującą lekturą. Wokalistka odkryła polską książkę, która opowiada poruszającą historię miłosną na tle przemocy domowej. Choć temat jest trudny, artystka doceniła piękno opowieści i postanowiła polecić tę pozycję swoim czytelnikom. Przekonajcie się sami, czy ta książka warta jest uwagi.

Dua Lipa opowiada o zamiłowaniu do polskiej książki

Dua Lipa, brytyjska piosenkarka o światowej sławie, niedawno podzieliła się ze swoimi fanami niezwykłym odkryciem czytelniczym. Artystka z zachwyceniem opowiadała o swojej fascynacji polską książką, którą ostatnio przeczytała.

Wokalistka znana ze swoich przebojów takich jak "New Rules" czy "Don't Start Now" zwróciła uwagę na pozycję wydaną przez rodzimą autorkę. Książka ta wywarła na niej ogromne wrażenie, a gwiazda zdecydowała się gorąco polecać ją swoim czytelnikom.

To niecodzienna sytuacja, gdy międzynarodowa gwiazda tak entuzjastycznie wypowiada się o polskiej literaturze. Widać, że Dua Lipa potrafi docenić dobre pióro niezależnie od narodowości autora.

Polka za granicą pisze o przemocy domowej w Polsce

Otóż książką, która oczarowała wokalistkę, jest dzieło autorki mieszkającej poza granicami naszego kraju. To Polka z emigracji, której powieść porusza niezwykle ważny i wciąż aktualny temat przemocy domowej w Polsce.

Pisarka w swojej książce przedstawia wstrząsającą historię miłosną dwojga kochanków, której tłem są brutalne akty agresji domowej. Fabuła rozgrywa się w polskich realiach, co dodatkowo przykuwa uwagę międzynarodowej gwiazdy muzycznej.

Fakt, że Polka mieszkająca za granicą zdecydowała się poruszyć tak dotkliwy problem społeczny w swojej ojczyźnie, zasługuje na szczególną pochwałę. Jej książka budzi dyskusję i zwraca uwagę na wciąż istniejące przywary naszego społeczeństwa.

 • Przemoc domowa to wciąż poważny problem w Polsce
 • Polscy autorzy coraz częściej poruszają ważne tematy społeczne
 • Emigranci chętnie nawiązują do polskich realiów w swojej twórczości

Czytaj więcej: Legendarny Krzysztof Cugowski z wyjątkowym przesłaniem na temat swojej długoletniej kariery

Gwiazda pop czyta książkę mimo brutalnego tła

Zdjęcie Dua Lipa zachwycona polską książką o miłości na tle przemocy

Co ciekawe, fakt, że powieść osadzona jest w tak mrocznych, brutalnych realiach, nie zniechęcił Duy Lipy do jej przeczytania. Wręcz przeciwnie - wokalistka doceniła kunszt literacki autorki oraz jej odwagę w podejmowaniu trudnych wątków.

Dla gwiazdy światowego formatu ważne było, że osnuta wokół zastraszających wydarzeń historia miłosna pozostaje wciągająca i pięknie opowiedziana. To kolejny dowód na to, że dobra literatura ma moc przełamywania barier i schematów myślowych.

Pochwała Duy Lipy przyciąga uwagę międzynarodowych czytelników do polskiej twórczości. Jej rekomendacja może zachęcić fanów na całym świecie do sięgnięcia po tę książkę mimo jej brutalnego tła.

 • Gwiazdy światowego formatu sięgają po polską literaturę
 • Dobra książka może poruszać nawet najtrudniejsze tematy
 • Polscy autorzy zyskują międzynarodową sławę dzięki uznanym postaciom

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
 2. Maciej musiałowski zgłosił się na eurowizję: to mnie najbardziej paraliżuje
 3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
 4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
 5. Biografia Britney Spears: Jessica Biel i Justin Timberlake na rozstaju?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły