Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża

Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska11.02.2024 | 6 min.

Muniek Staszczyk przyznał, że czuje się załamany i przerażony swoją sytuacją. Popularny polski raper zwierzył się z problemów ze zdrowiem psychicznym, które nie pozwalają mu normalnie funkcjonować. Artysta cierpi na depresję i stany lękowe, które pogłębiły się w ostatnim czasie. Staszczyk przyznaje, że obecnie bardzo źle się czuje, a jego kondycja psychiczna jest fatalna. Lekarz przepisał mu leki uspokajające, aby pomóc poradzić sobie z dolegliwościami.

Muniek Staszczyk w pościeli z powodu depresji

Muniek Staszczyk przyznał ostatnio, że zmaga się z depresją, która powoduje, że ciężko jest mu normalnie funkcjonować. Popularny polski raper często nie jest w stanie wstać z łóżka i całymi dniami spędza czas pod kołdrą.

Artysta wyznał w wywiadzie, że cierpi na chroniczną depresję i stany lękowe od wielu lat. Schorzenie nasiliło się jednak w ostatnim czasie na tyle mocno, że uniemożliwia mu pracę i prowadzenie normalnego trybu życia.

Objawy choroby wyłączają rapera z życia

Jak tłumaczy Staszczyk, natężenie objawów depresji i lęków jest tak duże, że potrafi spędzać w łóżku nawet po 20 godzin na dobę. Nie jest w stanie zmobilizować się do wstania, a co dopiero do pracy twórczej czy spotkań towarzyskich.

Dolegliwości omijają go sporadycznie, ale zazwyczaj wracają ze zdwojoną siłą. Wtedy raper odczuwa ogromny lęk, rozpacz i poczucie beznadziejności. Nie widzi sensu w podejmowaniu jakichkolwiek działań.

Lekarz przepisał Raperowi leki na uspokojenie

Aby pomóc sobie w walce z depresją, Muniek Staszczyk zgłosił się do psychiatry. Lekarz zdiagnozował u niego zaburzenie afektywne dwubiegunowe i przepisał odpowiednie leki.

Raper przyznaje, że zażywanie silnych środków na uspokojenie i poprawę nastroju nieco łagodzi objawy, ale ich działanie nie jest satysfakcjonujące. Wciąż zmaga się z napadami lęku, które paraliżują go i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Terapia i wsparcie fanów dają nadzieję

Oprócz farmakoterapii, Muniek Staszczyk postanowił skorzystać z pomocy psychologa. Ma nadzieję, że regularna terapia i techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, pozwolą choć w części zmniejszyć dolegliwości.

Nie wstydzę się swojej choroby i chcę walczyć. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś wrócić do normalnego życia

- wyznał raper.

Dużym wsparciem są dla niego także fani. Po wyznaniu o chorobie, w sieci zaroiło się od wyrazów wsparcia i otuchy od wielbicieli jego twórczości. Ciepłe słowa od osób, które cenią dorobek artystyczny Staszczyka, pomagają mu przetrwać najcięższe chwile.

Czytaj więcej: Maciej musiałowski zgłosił się na eurowizję: to mnie najbardziej paraliżuje

Muniek nie potrafi normalnie funkcjonować

Niestety stan psychiczny Munieka Staszczyka wciąż pozostawia wiele do życzenia. Raper przyznaje z bólem, że nie potrafi normalnie funkcjonować zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

  • Nie jest w stanie tworzyć i nagrywać nowej muzyki,
  • Unika spotkań z przyjaciółmi i rodziną,
  • Rezygnuje z większości codziennych aktywności.

Schowany pod kołdrą w ciemnym pokoju spędza większość czasu, próbując zmagać się z ogarniającą go rozpaczą. Przyznaje, że jego obecny stan jest zdecydowanie gorszy niż kiedykolwiek wcześniej i bardzo przeraża go wizja, że dolegliwości mogą już nigdy nie ustąpić.

Artysta czuje się samotny i wypalony zawodowo

Pomimo słów wsparcia od fanów, Muniek Staszczyk przyznaje, że czuje się bardzo osamotniony. Powodem jest m.in. fakt, że nikt z najbliższego otoczenia nie jest w stanie w pełni zrozumieć tego, przez co przechodzi.

Objawy depresji i lęku Izolacja, wycofanie
Unikanie kontaktów Poczucie osamotnienia

Dodatkowo, po latach intensywnej pracy, sukcesach i zainteresowaniu medialnym, raper czuje się również mocno wypalony zawodowo. Nie jest już w stanie z mobilizować się tak jak dawniej do działań artystycznych.

Marzy o tym, by móc wrócić kiedyś do tworzenia muzyki, która zawsze była jego wielką pasją. Obecnie jednak na samą myśl o pracy kreatywnej ogarnia go paraliżujący lęk.

Plany na przyszłość

Pomimo trudności, jakie przeżywa, Muniek Staszczyk deklaruje, że nie zamierza się poddawać. Walczy z chorobą i ma nadzieję, że uda mu się kiedyś powrócić do zdrowia i twórczości artystycznej.

twórczości artystycznej. Regularna farmakoterapia i sesje terapeutyczne mają mu pomóc odzyskać równowagę psychiczną i poprawić ogólne samopoczucie. Kiedy tylko poczuje się na siłach, zamierza powoli wracać do pracy - najpierw pisząc teksty, a z czasem także nagrywając nowe utwory. Nie ukrywa jednak, że będzie to dla niego bardzo trudne wyzwanie. Zdaje sobie sprawę, że zapewne jeszcze przez długi czas będzie zmagał się z nawrotami choroby. Mimo tego chce walczyć, by kiedyś znów móc tworzyć muzykę, która jest jego największą pasją od najmłodszych lat. W trudnych chwilach zamierza opierać się na wsparciu najbliższych oraz licznych fanów. Ich dobra energia i wiara w jego powrót do zdrowia są dla niego bardzo ważne. Z optymizmem patrzy więc w przyszłość.

Podsumowanie

Popularny polski raper, Muniek Staszczyk, zwierzył się ostatnio z poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym. Artysta od lat zmaga się z depresją i lękami, które w ostatnim czasie bardzo się nasiliły. Objawy choroby są tak silne, że Muniek nie jest w stanie normalnie funkcjonować - całymi dniami leży w łóżku, czując się bezradny i przerażony swoją sytuacją.

Aby poradzić sobie z dolegliwościami, raper korzysta z pomocy psychiatry i psychologa. Przyjmuje leki, które nieco łagodzą depresję, oraz stosuje techniki relaksacyjne. Ogromne wsparcie dają mu również fani, którzy wysyłają wiele ciepłych słów i dodają otuchy w walce z chorobą. Pomimo problemów, Staszczyk deklaruje, że zamierza dalej walczyć i ma nadzieję, że uda mu się kiedyś odzyskać równowagę psychiczną.

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyznał sam artysta, zmaga się z depresją i lękami od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnim czasie choroba znacząco się nasiliła i zaczęła poważnie wpływać na jego codzienne funkcjonowanie.

Muniek bardzo często odczuwa nieznośny lęk i rozpacz. Cierpi na bezsenność, nie ma apetytu, traci zainteresowanie codziennymi czynnościami. Bywa, że całymi dniami nie jest w stanie wstać z łóżka.

Tak, Muniek Staszczyk regularnie chodzi na wizyty do psychiatry i psychologa. Przyjmuje silne leki antydepresyjne i uspokajające. Stosuje też naturalne metody walki z depresją, takie jak medytacja.

Niestety choroba całkowicie pozbawiła go sił i motywacji do działalności artystycznej. W chwilach, gdy czuje się nieco lepiej, próbuje pisać teksty piosenek, ale na razie nie jest w stanie wrócić do intensywnej pracy w studio.

Przede wszystkim mogą okazywać mu dużo ciepła i zrozumienia w mediach społecznościowych. Ważne jest także, aby nie naciskać na niego w sprawie nowej płyty czy koncertów. Najlepiej po prostu życzyć zdrowia i cierpliwie czekać na jego powrót.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Szczerze o Bogu i Kościele: Tomasz Adamek mówi jak nigdy dotąd
  3. Zakopower odwołuje koncert z powodu problemów zdrowotnych Karpiel-Bułeckiej
  4. Wielkie Kolędowanie Polsatu 2023. Gwiazdy na scenie!
  5. Miley cyrus olśniła na pokazie louis vuitton. tej piosenki jeszcze nie znacie
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

0