Jak w prosty sposób odsłuchać podcasty muzyczne na YouTube?

Jak w prosty sposób odsłuchać podcasty muzyczne na YouTube?
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska26.09.2023 | 7 min.

YouTube to niezwykle popularny serwis, który daje dostęp do ogromnej ilości treści wideo. Oprócz filmów i klipów, znajdziemy tam również mnóstwo playlist z muzyką - od najnowszych przebojów, przez klasykę rocka, po niszowe gatunki. Dzięki prostym trikom możemy w bardzo wygodny sposób słuchać ulubionych playlist muzycznych z YouTube bez konieczności oglądania ekranu. Poniżej znajdziesz porady, jak to zrobić.

Znajdź interesujące playlisty muzyczne na YouTube

Wyszukaj po tagach i słowach kluczowych

YouTube ma bardzo rozbudowany system tagów i słów kluczowych, dzięki czemu możemy bardzo precyzyjnie wyszukać interesujące nas playlisty. W pasku wyszukiwania warto wpisać nazwę ulubionego gatunku, wykonawcy lub konkretnego utworu wraz z dopiskiem "playlista". Dzięki temu otrzymamy listę playlist odpowiadających naszym kryteriom. Dodatkowo można zawęzić wyniki do playlist stworzonych w danym roku lub z danego kraju.

Sprawdź kanały znanych wykonawców

Wielu popularnych artystów udostępnia na YouTube oficjalne playlisty ze swoimi utworami. Warto więc wejść na kanał ulubionego wykonawcy i sprawdzić, czy znajdziemy tam interesujące zestawienia piosenek - na przykład "Best of", "Największe hity" itp. Taka lista przebojów wyselekcjonowana przez samego artystę może być strzałem w dziesiątkę.

Przeglądaj polecane playlisty YouTube

YouTube ma bardzo rozbudowany algorytm, który na podstawie dotychczasowych preferencji podsuwa nam spersonalizowane rekomendacje. Obok listy wyników wyszukiwania warto zwrócić uwagę na sekcję "Playlisty polecane", gdzie znajdziemy podobne propozycje. Dodatkowo, oglądając konkretny teledysk, w prawym panelu wyświetlą się sugerowane playlisty zawierające ten utwór.

Dodaj playlisty do ulubionych w serwisie YouTube

Utwórz konto w serwisie YouTube

Żeby móc dodawać filmy i playlisty do ulubionych, należy założyć konto w serwisie YouTube. Jest to całkowicie darmowe i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na ikonę swojego profilu, a następnie wybrać opcję "Utwórz konto". Podajemy login, hasło i adres e-mail. Dzięki kontu nasze ulubione playlisty zostaną zapisane w chmurze.

Dodaj interesujące Cię playlisty do sekcji "Ulubione"

Gdy już mamy konto, przy każdej playlisty znajdziemy ikonę serduszka. Klikając na nią, dodajemy całą playlistę do ulubionych. Wszystkie dodane w ten sposób listy odtwarzania będą dostępne po zalogowaniu w zakładce "Ulubione". Możemy tam przeglądać i słuchać naszych ulubionych playlist bez konieczności ich wyszukiwania.

Uporządkuj playlisty w sekcjach tematycznych

YouTube pozwala tworzyć własne sekcje w obrębie ulubionych. Możemy więc pogrupować dodane playlisty na przykład według gatunków muzycznych, nastrojów czy okazji. Dzięki temu łatwiej będzie nam później wybrać odpowiednią playlistę. Wystarczy wejść w "Ulubione", kliknąć "Utwórz nową sekcję" i nadać jej tematyczną nazwę.

Odtwarzaj muzykę z poziomu przeglądarki internetowej

Korzystaj z opcji odtwarzania w tle

Aby słuchać muzyki z YouTube w przeglądarce po zamknięciu karty z filmem, wystarczy uruchomić tryb odtwarzania w tle. W prawym dolnym rogu filmu klikamy na ikonę trzech kropek, a następnie "Odtwarzaj w tle". Muzyka będzie lecieć nawet po zamknięciu karty. Możemy bez przeszkód robić inne rzeczy w sieci.

Użyj dodatków blokujących reklamy

Darmowe wersje YouTube często przerywają odtwarzanie reklamami. Żeby ich uniknąć, można zainstalować specjalne rozszerzenia do przeglądarki, które blokują reklamy na YT - na przykład Adblock lub uBlock Origin. Wtyczki te pozwolą cieszyć się nieprzerwanym streamowaniem muzyki.

Zainstaluj wtyczki do lepszej kontroli odtwarzania

Istnieją też dodatki do przeglądarek, które rozszerzają możliwości sterowania odtwarzaniem filmów na YouTube. Na przykład Enhancer for YouTube pozwala na odtwarzanie w pętli, przewijanie za pomocą klawiatury czy wyłączenie ekranu. Dzięki temu możemy streamować muzykę z YouTube jak z typowej aplikacji.

Pobierz aplikację mobilną YouTube dla wygodniejszego dostępu

Jak w prosty sposób odsłuchać podcasty muzyczne na YouTube?

Pobierz aplikację YouTube na swój smartfon

Aplikacja mobilna YouTube pozwala streamować muzykę z playlist prosto na smartfon lub tablet. Możemy ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play (Android) lub App Store (iOS). Aplikacja zajmuje niewiele miejsca, a logowanie odbywa się przez nasze konto Google.

Zaloguj się na swoje konto YouTube w aplikacji

Gdy już zainstalujemy aplikację, musimy zalogować się na nasze konto YouTube. Wówczas dostaniemy dostęp do wszystkich dodanych wcześniej do Ulubionych playlist. Możemy je wygodnie przeglądać i odtwarzać na telefonie bez konieczności ich każdorazowego wyszukiwania.

Korzystaj z funkcji offline w aplikacji

Aplikacja mobilna YouTube pozwala dodatkowo pobierać wybrane filmy i playlisty do odtwarzania offline. Dzięki temu możemy słuchać ulubionej muzyki z YouTube nawet bez dostępu do Internetu - na przykład w samolocie. Wystarczy kliknąć "Pobierz".

Podłącz odtwarzacz muzyki przez Bluetooth lub Wi-Fi

Paruj urządzenia przez Bluetooth

Aby bezprzewodowo streamować dźwięk z YouTube na inne urządzenia, możemy skorzystać z łączności Bluetooth. Najpierw parujemy np. telefon z głośnikiem Bluetooth lub słuchawkami. Następnie odtwarzamy playlistę i wybieramy nowo sparowane urządzenie audio jako wyjście dźwięku.

Podłącz głośnik przez Wi-Fi

Nowoczesne głośniki i soundbary często mają opcję podłączenia przez Wi-Fi i obsługę Asystenta Google lub Alexa. Wówczas możemy puścić playlistę z YouTube po prostu za pomocą poleceń głosowych, bez użycia telefonu.

Kontroluj odtwarzanie z poziomu urządzenia

Podłączone przez Bluetooth słuchawki lub głośnik Wi-Fi pozwalają sterować odtwarzaniem (play, pauza, zmiana głośności) bezpośrednio z poziomu urządzenia. Nie musimy nawet wyciągać telefonu z kieszeni.

Wykorzystaj integracje z innymi serwisami streamingowymi

Dodaj konto YouTube Music

YouTube Music to oddzielna usługa streamingowa od YouTube, zintegrowana z playlistami. Możemy założyć tam bezpłatne konto i uzyskać dostęp do wszystkich swoich playlist z YT w formie streamingu audio bez obrazów i reklam.

Połącz z kontem Spotify

Istnieją specjalne aplikacje i wtyczki, które potrafią eksportować nasze playlisty z YouTube do innych serwisów streamingowych takich jak Spotify. Dzięki temu możemy słuchać ulubionej playlisty z YT na innym koncie streamingowym.

Eksportuj playlisty do innych aplikacji

Możliwy jest też eksport wybranych playlist z YouTube do postaci plików audio, które zapiszemy w pamięci telefonu. Następnie odtwarzamy je z ulubionej aplikacji muzycznej np. Winamp, Wynik czy inne. W ten sposób integrujemy zawartość z YT z lokalną biblioteką muzyczną.

Podsumowanie

YouTube oferuje ogromne zasoby świetnych playlist z muzyką, które możemy odtwarzać w wygodny i bezproblemowy sposób na różnych urządzeniach. Wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować swoje konto, dodać interesujące nas zestawienia do Ulubionych i wybrać preferowaną metodę słuchania. Czy to w przeglądarce internetowej, na telefonie czy przez podłączony głośnik - możliwości jest mnóstwo. Wypróbowanie kilku prostych sposobów opisanych powyżej pozwoli Ci cieszyć się ulubionymi playlistami z YouTube bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, istnieje kilka sposobów na odtwarzanie muzyki z YouTube bez przerywania reklamami. Można zainstalować dodatki blokujące reklamy w przeglądarce, wykupić subskrypcję YouTube Premium lub skorzystać z aplikacji YouTube Music.

Aby pobrać playlistę z YouTube na telefon, należy zainstalować aplikację mobilną YouTube, a następnie przy wybranej playlisty wybrać opcję "Pobierz". Cała lista utworów zostanie zapisana do odtwarzania offline.

Dobre playlisty można znaleźć wpisując wyszukiwanie tagami lub przeglądając kanały ulubionych wykonawców. Ponadto YouTube sugeruje spersonalizowane playlisty w sekcji "Odtwarzaj następny" i "Playlisty polecane".

Aby przerzucić playlistę z YouTube do Spotify, należy użyć specjalnych narzędzi jak Playlist Converter lub SongShift. Pozwalają one na konwersję i transfer playlist między serwisami streamingowymi.

Tak, aplikacja mobilna YouTube pozwala pobierać wybrane filmy i playlisty do odtwarzania w trybie offline. Wystarczy użyć opcji "Pobierz" przy danej playlisty, aby móc słuchać jej bez dostępu do Internetu.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Autor kolorowych jarmarków stracił miliony? janusz laskowski ujawnił prawdę
  4. Kto wystąpi na Pol’and’Rock Festival 2024? Pełny skład artystów.
  5. Powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna - burmistrz wyjawia prawdę
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowska

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu staram się przekazywać moje fascynacje. Odkrywaj ze mną różne gatunki muzyczne i artystów na nowo!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły