32. Finał WOŚP: Radio Złote Przeboje w warszawskim studiu Jurka Owsiaka

32. Finał WOŚP: Radio Złote Przeboje w warszawskim studiu Jurka Owsiaka
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk03.02.2024 | 6 min.

Tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł wiele zmian. Tym razem to Radio Złote Przeboje nadaje z warszawskiego studia założyciela WOŚP, Jurka Owsiaka. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na sprzęt medyczny dla polskich szpitali dziecięcych. W tym roku radiostacja wspiera Orkiestrę, zmieniając lokalizację i przenosząc studio do siedziby Fundacji. Razem z Owsiakiem i milionami Polaków, Radio Złote Przeboje angażuje się w pomoc chorym dzieciom.

Otwarcie studia Jurka Owsiaka

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł wiele zmian. Tym razem to Radio Złote Przeboje nadaje z warszawskiego studia założyciela WOŚP, Jurka Owsiaka. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na sprzęt medyczny dla polskich szpitali dziecięcych.

W tym roku radiostacja wspiera Orkiestrę, zmieniając lokalizację i przenosząc studio do siedziby Fundacji. Razem z Owsiakiem i milionami Polaków, Radio Złote Przeboje angażuje się w pomoc chorym dzieciom.

Owsiak od lat prowadzi akcję WOŚP, aby wspierać leczenie i ratowanie życia najmłodszych. Tym razem postanowił udostępnić radiu swoje warszawskie studio.

Dzięki wsparciu słuchaczy i darczyńców, Finał WOŚP co roku bije kolejne rekordy. W tym roku celem jest zebrać ponad 210 milionów złotych.

Wsparcie ze strony Radia Złote Przeboje

Kolejny rok z rzędu Radio Złote Przeboje angażuje się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem radiostacja zmienia lokalizację, przenosząc swoje studio do siedziby Fundacji WOŚP.

Dzięki temu słuchacze radia mogą na bieżąco śledzić przygotowania i przebieg Finału WOŚP. Owsiak wraz z redakcją radia na żywo relacjonują wydarzenia z samego centrum akcji.

Trzydziesty drugi Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

Celem Fundacji jest walka z sepsą - groźną infekcją, która prowadzi do niewydolności wielonarządowej. Choroba dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego zbiórka Orkiestry ma wesprzeć oddziały zakaźne i pediatryczne w całej Polsce.

Od wczesnego rana w niedzielę 29 stycznia, Owsiak wraz z ekipą Radia Złote Przeboje rozpoczynają relacje na żywo. Słuchacze mogą dowiedzieć się wszystkiego o przygotowaniach do Finału i jego przebiegu.

Maraton WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to prawdziwy maraton charytatywny. Owsiak ze swoją ekipą spędzają na nogach cały dzień i noc - od rana do późnych godzin wieczornych.

W tym roku radiowa relacja na żywo potrwa aż 20 godzin! Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia - liczenie pieniędzy z puszek kwestujących wolontariuszy, występy artystów oraz losowanie głównej wygranej.

Zgodnie z tradycją, dzień Finału WOŚP zwieńczy "światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni wystrzelonych z warszawskiego placu Defilad. Zapraszamy do słuchania Radia Złote Przeboje i wspierania celów tegorocznej zbiórki Orkiestry!

Zmiana lokalizacji radiowego studia

Aby jak najlepiej relacjonować przebieg Finału i angażować słuchaczy, Radio Złote Przeboje zmieniło tymczasowo lokalizację studia. Redakcja przeniosła się do centrum wydarzeń - siedziby Fundacji WOŚP w Warszawie.

Dzięki bliskiemu kontaktowi z organizatorami akcji, dziennikarze radia mają dostęp do najświeższych i najbardziej wiarygodnych informacji. Mogą także gościć w studiu znane osoby zaangażowane w przygotowania do Finału WOŚP.

Naszym celem jest jak najlepsza relacja z tego wydarzenia, aby słuchacze czuli, że uczestniczą w nim razem z nami od samego początku do końca. Chcemy przekazywać emocje i zarażać pasją do pomagania innym - mówi dyrektor Radia Złote Przeboje.

Dziennikarze radia przeprowadzają wywiady z artystami, sportowcami i innymi znanymi osobami zaangażowanymi w akcję. Relacjonują kulisy przygotowań, opowiadają o wolontariuszach kwestujących na ulicach i odwiedzają sztab WOŚP.

Wsparcie dla szpitali dziecięcych

32. Finał WOŚP: Radio Złote Przeboje w warszawskim studiu Jurka Owsiaka

Tegoroczna zbiórka ma pomóc w walce z sepsą - groźną chorobą zakaźną, która może doprowadzić do śmierci. Dotknięte nią są głównie oddziały pediatryczne oraz kliniki chorób zakaźnych.

Dlatego cel Finału WOŚP brzmi: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Zebrane środki posłużą zakupowi niezbędnego sprzętu medycznego do walki z tą chorobą.

Sprzęt diagnostycznyRespiratory
Pompy infuzyjneKardiomonitory
Środki ochrony medycznejOdczynniki laboratoryjne

Pieniądze trafią do ponad 120 szpitali pediatrycznych i oddziałów zakaźnych. Pomoże to uratować zdrowie i życie wielu pacjentów cierpiących na sepsę.

Walka z sepsą

Sepsa to ogólnoustrojowa, zagrażająca życiu reakcja organizmu na zakażenie. Prowadzi do niewydolności wielonarządowej. W Polsce zapadalność na sepsę wzrasta z roku na rok.

Groźna infekcja dotyka dorosłych, dzieci i niemowląt. Bez szybkiego leczenia może doprowadzić do wstrząsu septycznego, a nawet śmierci. Dlatego tak istotne jest wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt do walki z sepsą.

Zakupione dzięki Orkiestrze wyposażenie pomoże leczyć małych pacjentów i ratować ich życie. Na sprzęt czekają oddziały pediatryczne i kliniki chorób zakaźnych w całej Polsce.

Mamy nadzieję, że dzięki hojności Polaków uda się zebrać ponad 200 milionów złotych i wygrać walkę z tą podstępną chorobą!

Zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, podczas której wolontariusze kwestują na ulicach miast i wsi. Do puszek trafiają datki od darczyńców - zarówno pojedynczych osób, jak i firm.

Pieniądze gromadzone są także dzięki licytacjom unikatowych przedmiotów, które przekazują znani artyści, sportowcy i osoby publiczne. Na przestrzeni lat uzbierało się ich tysiące.

Oprócz zbiórek stacjonarnych, można także wpłacać pieniądze online - za pośrednictwem strony wosp.org.pl lub dokonując wpłaty na konto Fundacji.

Z roku na rok udaje się zebrać coraz większe kwoty. Poprzednia edycja przyniosła rekord - ponad 224 miliony złotych! Mamy nadzieję, że w tym roku Polacy znów pokażą swoje wielkie serca i pobijemy kolejny rekord.

  • Zebrane datki idą w całości na wsparcie polskich szpitali.
  • Środki pomogą kupić specjalistyczny sprzęt do walki z sepsą.
  • Dzięki Orkiestrze uratujemy zdrowie i życie wielu dzieci.

W imieniu małych pacjentów gorąco dziękujemy! Liczy się każda złotówka wpłacona do puszki WOŚP.

Podsumowanie

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy Radio Złote Przeboje zmieniło lokalizację studia, przenosząc się do siedziby Fundacji WOŚP. Dzięki temu słuchacze mogli śledzić na żywo kulisy największej zbiórki charytatywnej w Polsce.

Celem 32. Finału była walka z sepsą - groźną chorobą zakaźną, która dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zebrane fundusze posłużą do zakupu sprzętu medycznego dla szpitali pediatrycznych i oddziałów chorób zakaźnych w całym kraju.

Tegoroczna zbiórka pobiła kolejny rekord - udało się zebrać ponad 224 miliony złotych! To najlepszy dowód na wielkie serca Polaków i naszą wspólną determinację do niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu milionów osób uratujemy zdrowie i życie wielu pacjentów.

Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy wiele osiągnąć. Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom! Liczymy, że za rok spotkamy się ponownie w szczytnym celu - by zagrać dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

Najczęstsze pytania

Tegoroczny Finał WOŚP zbierał pieniądze pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Celem był zakup sprzętu medycznego dla szpitali pediatrycznych i oddziałów chorób zakaźnych do walki z sepsą.

Podczas 32. Finału WOŚP ponownie pobity został rekord - udało się zebrać 224 720 860 złotych. To najlepszy wynik w historii Orkiestry.

Podczas Finału WOŚP można było wrzucić datek do puszki kwestującego wolontariusza lub samodzielnie zostać wolontariuszem. Możliwe było także dokonanie wpłaty online poprzez stronę wosp.org.pl.

Aby jak najlepiej relacjonować przygotowania i przebieg Finału WOŚP, radiostacja tymczasowo przeniosła swoje studio do siedziby Fundacji WOŚP w Warszawie.

33. Finał WOŚP zaplanowany jest tradycyjnie na drugą niedzielę stycznia - tym razem będzie to 14 stycznia 2024 roku. Już teraz gorąco zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną akcję!

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak rozpocząć wspaniałą przygodę z grą na trąbce? Porady dla początkujących
  2. Muniek staszczyk załamany: to mnie przeraża
  3. Kazik staszewski niespodzianka wydarzy się lutym
  4. Przepis na ciasto świąteczne: zrobisz je na ostatnią chwilę
  5. Biografia Britney Spears: Jessica Biel i Justin Timberlake na rozstaju?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eryk Krawczyk
Eryk Krawczyk

Muzyka to dla mnie nie tylko hobby, to pasja. Na moim blogu znajdziesz wiele informacji na temat ciekawych artystów i różnorodnych brzmień.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 2

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły